• შსს-ს აკადემია ევროპის დღეებისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას შეუერთდა
შსს-ს აკადემია ევროპის დღეებისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას შეუერთდა. რიყის პარკში, ღია ცის ქვეშ მოწყობილ „ევრო სოფელში“, სხვადასხვა შემეცნებითი, გასართობი და სპორტული აქტივობა განხორციელდა.
შსს-აკადემიამ სპეციალურად გამოყოფილ ტერიტორიაზე იმიტირებული გამტარი პუნქტი მოაწყო, სადაც მოქალაქეები ეცნობოდნენ საქართველოს საზღვრის კვეთასთან დაკავშირებულ პროცედურებს: საქართველოსთვის უვიზო ქვეყნების ჩამონათვალს; უვიზო ქვეყნებთან მიმართებაში ამოქმედებულ ახალ რეგულაციებს; სამგზავრო დოკუმენტების შემოწმებასა და მათი ნამდვილობის დადასტურებას; ქვეყნიდან გასვლის სავიზო რეგულაციების დადგენას; ქვეყანაში შემოსვლის ლეგალურ საფუძვლებს.
ევროპის დღეები, ნატო-სა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მხარდაჭერით, 7-25 მაისს, წელს მეხუთედ აღინიშნება.

• MIA Academy has joined the event dedicated to Europe Day
MIA Academy has joined the event dedicated to Europe Day. Various cognitive, entertainment and sport activities were carried out in a Euro-village built in the open air in Rike Park.
The MIA Academy organized mock border checkpoint on a specially allocated territory where citizens had opportunity to learn the procedures related to crossing the Georgian border: the list of visa-free countries for Georgia; New regulations launched concerning visa-free countries; Checking of travel documents and confirming their authenticity; Determination of visa regulations leaving the country; Legal basis for entering the country.
Europe Days, at the initiative of the Information Center on NATO and the EU, and supported by the Office of State Minister for European and Euro-Atlantic Integration, will be celebrated for the fifth time on May 7-25.