• შსს-ს აკადემიას სკოლის მოსწავლეები ეწვივნენ
შსს-ს აკადემიას თბილისის N60 საჯარო სკოლის უფროსკლასელები ეწვივნენ. ვიზიტი გაცნობითი ხასიათის იყო. მოსწავლეებს შსს-ს აკადემიის რექტორი ნუკრი გელაშვილი შეხვდა და მათთვის საინტერესო კითხვებს უპასუხა. აკადემიის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს წარუდგინეს პრეზენტაცია „სწავლება აკადემიაში“ და პოლიციელთა მომზადების მეთოდიკის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს.
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმრებს ასევე გააცნეს შსს-ს მიერ ე.წ. ბიონარკოტიკის წინააღმდეგ დაწყებული ანტინარკოტიკული კამპანია ,,არა ბიონარკოტიკს“. მათ მოზარდებს ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო ვიდეორგოლები უჩვენეს, რომლებშიც სხვადასხვა პროფილის ექიმები ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარებით გამოწვეულ საფრთხეებზე საუბრობენ. მოსწავლეებს დაურიგდათ სპეციალურად კამპანიისთვის დამზადებული მაისურები და გულსაბნევები წარწერით: „არა ბიონარკოტიკს“.
სტუმრებმა აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.

Pupils from Public School N60 visited MIA Police Academy. Visit had an introductory character. They were met by the Rector of MIA Police Academy Nukri Gelashvili who provided answers to the pupils’ questions. During the visit at the Academy students got familiarized with methods of training necessary for police officers and attended presentation on the topic of “Process of studies at the Academy”.
Academy representatives familiarized pupils with the anti-drug campaign launched by the Ministry of Internal Affairs. Academy representatives made presentation of the video dedicated to the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos informed public on threats and dangers of the so called bio drugs. Pupils were handed over T-shirts made within the frames of the anti-drug campaign and badges with the campaign slogan.
After the presentation students were shown Infrastructure of the academy, study rooms, gym, mock jury court, mock border checkpoint, imitated and real shooting ranges.