• შსს-ს აკადემიას სომხეთის საჯარო სკოლების რესურს-ოფიცრები ეწვივნენ
შსს-ს აკადემიას სომხეთის საჯარო სკოლების რესურს-ოფიცრები ეწვივნენ. სტუმრებს შსს-ს აკადემიის სასაზღვრო პოლიციის ფაკულტეტის უფროსი გიორგი მერაბიშვილი, უბნის ინსპექტორთა მომზადების ფაკულტეტის უფროსი მამუკა ქოიავა და აკადემიის სხვა წარმომადგენლები შეხვდნენ. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
ვიზიტის მიზანს წარმოადგენდა შსს-ს აკადემიის სტრუქტურისა და სასწავლო პროგრამების გაცნობა შემდეგ საკითხებზე: საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიცია; ოჯახში ძალადობა; არასრულწლოვნების დაკითხვა; დაზარალებული ბავშვების დაკითხვა და პრევენციული ღონისძიებები, რომლებსაც სამართალდამცველები ახორციელებენ.
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა სომეხ მანდატურებს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება გაუზიარეს, შინაგან საქმეთა სამინისტროში კადრების მიღების პროცედურები და შსს-ს აკადემიაში არსებული სწავლების მეთოდოლოგია გააცნეს.
შეხვედრის დასასრულს, სტუმრებმა შსს-ს აკადემიის აუდიტორიები, ბიბლიოთეკა, ინგლისური ენის ცენტრი, კომპიუტერული ცენტრი, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, სპორტული დარბაზი, დაბრკოლებათა გადალახვის ზღუდე, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.

Resource-officers from Armenian public schools visited MIA Academy today. Guest were met by head of border faculty of MIA Academy Giorgi Merabishvili, head of the district inspectors training faculty Mamuka Koiava and other representatives of the Academy. The meeting had an introductory character.
Aim of the meeting was to get familiarized with Academy’s structure and study program, which includes: pubic-oriented police; domestic violence; interrogation of minors; interrogation of under aged victims and preventive activities conducted by the law enforcers.
MIA representatives shared their professional experience with Armenian guests on procedures required for new staff recruitment and study methods.
By the end of the meeting guests viewed Academy classes, library, English language center, computer center, mock jury court, simulated border cross point, gym, real and imitated shooting range and etc.