• შსს-ს აკადემიას სტუდენტები ესტუმრნენ
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას თბილისის ჰუმანიტარული სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები ეწვივნენ. მათ აკადემიის რექტორი ნუკრი გელაშვილი შეხვდა. ვიზიტი გაცნობითი ხასიათის იყო, რაც ახალგაზრდებში სამართლებრივი კულტურის ამაღლებას და ამ გზით დანაშაულის პრევენციას ისახავს მიზნად.
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუდენტებს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება გაუზიარეს და ყურადღება მათთვის საინტერესო საკითხებზე გაამახვილეს, კერძოდ, პოლიციის უწყებებში კადრების მიღების პროცედურებსა და შსს-ს აკადემიაში არსებული სწავლების მეთოდოლოგიის შესახებ.
აკადემიაში ვიზიტისას სტუდენტები პოლიციელთა მომზადების მეთოდიკას გაეცნენ და მოისმინეს პრეზენტაცია თემაზე: „სწავლება აკადემიაში“. პრეზენტაციის დასრულების შემდეგ სტუდენტებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.

• Students at MIA Academy
Students from Tbilisi University of Humanities visited MIA Police Academy. They were met by the Rector of MIA Police Academy Nukri Gelashvili. Visit had an introductory character which aims at raising awareness on law and preventing crime.
Representatives of MIA Academy shared their professional experience with students, who made special emphasis on certain issues that were interesting for them; in particular students were interested in procedures required for new staff recruitment and on study methods at Police Academy.
During the visit at the Academy students got familiarized with methods of training necessary for police officers and attended presentation on the topic of “Process of studies at the Academy”. After the presentation students viewed Infrastructure of the academy, study rooms, gym, mock jury court, mock border checkpoint, imitated and real shooting ranges.