• შსს-ს აკადემიაში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობ...
შსს-ს აკადემიაში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომისიის რიგით მეთოთხმეტე შეხვედრა გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების გავრცელების აღკვეთის ხელშეწყობის სახელმწიფო კომისიის მეთოთხმეტე შეხვედრა გაიმართა. სახელმწიფო კომისია იკრიბება სისტემატურად და უზრუნველყოფს მუდმივი ზედამხედველობის განხორციელებას ქვეყანაში ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებთან დაკავშირებით არსებულ სიტუაციაზე.
სახელმწიფო კომისია აერთიანებს რელევანტურ უწყებებს, მის შემადგენლობაში შედიან საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროსა და ფინანსთა სამინისტროს წარმომადგენლები. შეხვედრების მიზანს წარმოადგენს საქართველოში ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ ახალი კანონმდებლობის იმპლემენტაციის, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებთან დაკავშირებული ტენდენციებისა და მთავრობისთვის წარსადგენი წინადადებების შესახებ დისკუსიის გამართვა და შესაბამის გამოწვევებზე რეაგირება უწყებათშორისი, კოორდინირებული ძალისხმევით.
კომისიის რიგით მეთოთხმეტე შეხვედრაზე კომისიის წევრებმა დადებითად შეაფასეს დროული საკანონმდებლო ცვლილებები, კანონმდებლობის ეფექტიანი აღსრულება, პრევენციული ღონისძიებების მნიშვნელობა, სიტუაციის მუდმივი მონიტორინგი და უწყებათა კოორდინირებული თანამშრომლობა, რაც ერთიანობაში ხელს უწყობს ქვეყანაში დაბალანსებული ნარკოპოლიტიკის განხორციელებას.

• Fourteenth Meeting of State Commission Supporting Suppression of Distributing Ne...
Fourteenth Meeting of State Commission Supporting Suppression of Distributing New Psychoactive Substances held at MIA Academy
Fourteenth Meeting of State Commission Supporting Suppression of Distributing New Psychoactive Substances was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. State Commission meets systematically, at least once a month and conducts constant supervision over the NPS situation in the country.
State Commission unifies relevant agencies, it consists of representatives from the Ministry of Internal Affairs, Ministry of Labour, Health and Social Affairs of Georgia and Ministry of Finance of Georgia. Objectives of the meetings are implementing the new legislation on new psychoactive substances in Georgia, facilitating discussion concerning the NPS trends and concerning the proposals to be submitted to the Government, and reacting to relevant challenges by interagency, coordinated efforts.
At the Fourteenth Meeting the Commission Members positively assessed prompt legislative amendments, effective implementation of the legislation, significance of preventive measures, constant monitoring of the situation and interagency coordinated cooperation, overall supporting exercise of balanced drug policy in Georgia.