• შსს-ს აკადემიაში ოჯახში ძალადობისა და ბავშვთა მიმართ ძალადობის ფაქტებზე პოლიციის...
შსს-ს აკადემიაში ოჯახში ძალადობისა და ბავშვთა მიმართ ძალადობის ფაქტებზე პოლიციისა და სოციალური მომსახურების სააგენტოს კოორდინაციის საკითხებზე ტრენინგი ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ტერიტორიული ორგანოების წარმომადგენლები, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები და საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტოს წარმომადგენლები, ოჯახში ძალადობისა და ბავშვთა მიმართ ძალადობის ფაქტებზე პოლიციისა და სოციალური მომსახურების სააგენტოს კოორდინაციის საკითხებზე სწავლებას დაესწრნენ.
სწავლების მიზანს წარმოადგენდა ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სამართლებრივი მექანიზმების და ბავშვთა ძალადობის დაცვის (რეფერირების) სისტემის სიღრმისეული შესწავლა, პოლიციელებსა და სოციალურ მუშაკებს შორის თანამშრომლობის ქსელის ჩამოყალიბება, რაც ხელს შეუწყობს ბავშვის საუკეთესო ინტერესების მიზნით ორი უწყების ეფექტურ თანამშრომლობას.

• Police and Social Service Agency Cooperation Issues on Facts of Domestic Violenc...
Police and Social Service Agency Cooperation Issues on Facts of Domestic Violence and Child Abuse Discussed at MIA Academy
Representatives of territorial units under MIA, officers of Patrol Police Department and representatives of Social Service Agency under the Ministry of Labour, Health, and Social Affairs of Georgia discussed the facts of domestic violence and child abuse and issues of coordination between Police and Social Service Agency in the MoIA Academy.
The training was aimed at in-depth study of legislative mechanisms against domestic violence and in child abuse referral system, establishing network between police officers and social workers, which will promote effective cooperation between two agencies with the purpose to protect children’s interests.