• შსს-ს აკადემიაში საბჭოთა ოკუპაციის დღე აღინიშნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში, საბჭოთა ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით, 1921 წლის 25 თებერვალს ტაბახმელა-კოჯრის მიდამოებში გმირულად დაღუპული იუნკრების შთამომავლებთან შეხვედრა გაიმართა.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები მერაბ მალანია და დავით ვარდიაშვილი, ისტორიკოსები, მკვლევარები, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის კურსანტები და სხვა მოწვეული სტუმრები დაესწრნენ.
შეხვედრაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს არქივის მასალების მიხედვით გამოცემული წიგნების პრეზენტაცია მოეწყო. წიგნებში შეკრებილია მოგონებები 1921 წელს წითელარმიელების საქართველოში შემოსვლასთან დაკავშირებით, ასევე, მოთხრობილია 13 დამოუკიდებელი სიუჟეტის მქონე ისტორია საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ბოლშევიკური ხელისუფლების წინააღმდეგ მებრძოლი პარტიზანული რაზმების შესახებ.
ღონისძიებაზე დამსწრე საზოგადოებას საქართველოს გასაბჭოების შესახებ შსს-ს არქივის მასალებზე დაყრდნობით გადაღებული დოკუმენტური ფილმი უჩვენეს. აღნიშნულ თემაზე საარქივო ფოტომასალაც გამოიფინა.

• Soviet Occupation Day in Police Academy
The Academy of the Ministry of Internal Affairs held the meeting with the descendants of the cadets who died heroically in the vicinities of Tabakhmela-Kojori area on February 25, 1921; the meeting was dedicated to the soviet occupation day.
The meeting was attended by the Deputy Ministers Mr. Merab Malania and Mr. Davit Vardiashvili, also the historians, researchers, representatives of the non-governmental organizations, cadets of the Academy of the MIA and other guests.
The meeting offered the presentation of the books published according to the materials of the Archive of the Ministry of Internal Affairs. The books contain the memories of occupation of Georgia by the Red Army in 1921, as well as 13 independent stories about the guerrilla bands fighting against Bolshevik government in different regions.
The audience was offered the documentary film shot on the basis of the MIA archive materials. The archive photo material reflecting the same themes was also exhibited.