• შსს-ს აკადემიაში საფრანგეთის პოლიციის ატაშემ ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის საკ...
შსს-ს აკადემიაში საფრანგეთის პოლიციის ატაშემ ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებზე საჯარო ლექცია ჩაატარა
შსს-ს აკადემიის პროექტის - „საჯარო ლექციები შსს-ს აკადემიის სტუდენტებისთვის“ ფარგლებში, საფრანგეთის საელჩოს შიდა უსაფრთხოების ატაშემ, ბრუნო ბალდუკმა აკადემიის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს, ასევე, შსს-ს თანამშრომლებს საჯარო ლექცია ჩაუტარა.
ბრუნო ბალდუკი მსმენელებს ნარკოპოლიტიკის საკითხებზე, მათ შორის, ამ მიმართულებით საფრანგეთის სამართალდამცავი სტრუქტურების მუშაობის პრინციპებზე და ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით კონტროლის მექანიზმებზე ესაუბრა. საჯარო ლექცია აქტიური დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა. საფრანგეთის პოლიციის ატაშემ სტუდენტების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შსს-ს აკადემიის ახალი პროექტის ფარგლებში, აკადემიის სტუდენტებს სამართლის სფეროში მოღვაწე საჯარო მოხელეები, აკადემიური წრეების წარმომადგენელები და კვალიფიციური იურისტები საჯარო ლექციებს უკითხავენ.
პროექტის მიზანია სტუდენტების მოტივირება და საკანონმდებლო სფეროში მიმდინარე პროცესებში მათი აქტიურად ჩართვა.

• Police Attaché of France Conducted a Public Lecture on Combatting Drug Traffic...
Police Attaché of France Conducted a Public Lecture on Combatting Drug Trafficking at the MIA Academy
Within the frames of MIA Academy project - “Public Lectures for the Students of the MIA Academy”, Internal Security Attach of the Embassy of France Bruno Balduk conducted a public lecture for the students of bachelor’s and master’s programs of the Academy as well as for the staff of the MIA Academy.
Bruno Balduk talked to the audience on the issues of drug policy, including the work principles of the law enforcement agencies of France in this respect and control mechanisms regarding illegal drug circulation. The public lecture was held in an interactive discussion format. The Attach of the Police of France provided detailed answers to the students’ questions.
Within the frames of the new project of the MIA Academy, the students are given public lectures by the public servants of law, representatives of academic community and qualified lawyers.