• შსს-ს აკადემიის პატრულ-ინსპექტორთა პროგრამის კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გა...
შსს-ს აკადემიაში პატრულ-ინსპექტორთა მომზადების სპეციალური პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის მესამე ჯგუფის კურსდამთავრებულთათვის სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია გაიმართა.
ღონისძიებას შსს-ს აკადემიის რექტორი, გივი მიქანაძე და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ლევან მაჭავარიანი დაესწრნენ. მათ პროგრამის მესამე ჯგუფის მონაწილეებს კურსის დასრულება მიულოცეს და სერტიფიკატები გადასცეს.
პატრულ-ინსპექტორთა მომზადების განახლებული პროგრამა თანამედროვე პოლიციურ სისტემაში არსებულ მიდგომებსა და სტანდარტებზეა დაფუძნებული. სამთვიანი კურსი საპატრულო პოლიციის მომავალი თანამშრომლებისთვის თეორიული ცოდნის პრაქტიკული უნარებით გაღრმავებაზეა ორიენტირებული. ახალი პროგრამის მიხედვით, უპირატესობა ინტენსიურ ფიზიკურ, ტაქტიკურ და საცეცხლე მომზადებას ენიჭება.
კურსის მონაწილეებმა აკადემიის მიერ შეუშავებული, რეალურ სიტუაცებზე აგებული მაგალითების მეშვეობით სათანადო ცოდნა და გამოცდილება მიიღეს. პროგრამის მიზანია საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისათვის ახალი კადრების მომზადება, მათთვის საბაზისო ცოდნის მიღება და პატრულ-ინსპექტორისთვის პროფესიული საქმიანობის ეფექტურად წარმართვისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევების გამომუშავება.

• Graduates of the Patrol-Inspector Training Course were awarded with certificates
The certificate awarding ceremony was held for graduates of the third group of the Patrol-Inspector Training Course in the MIA Academy.
The Rector of the MIA Academy, Mr. Givi Mikanadze and the Deputy Director of the MIA Patrol-Police Department, Mr. Levan Machavariani attended the event. They congratulated participants of the third group on completing the course, and awarded them with certificates.
The renewed patrol-inspectors training course is based on modern approaches and standards of the police system. A three-month course for future employees of the Patrol Police Department is oriented on combining theoretical knowledge with practical skills. According to the new program, intensive physical, tactical and fire trainings are priorities.
The participants of this course accumulated relevant knowledge and experience through imitation situations worked out by the MIA Academy. This program aims at training new employees for the Patrol Police Department, as well as supporting them to accumulate basic knowledge and acquire all the skills necessary to perform their professional duty effectively.