• შსს-ს ანტიკორუფციულმა სააგენტომ თაღლითობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად თაღლითობის მცდელობის ბრალდებით მოქალაქე აკაკი კარტოზია დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილის სამდივნოს წამყვანი სპეციალისტის თანამდებობაზე მუშაობის პერიოდში, აკაკი კარტოზია თურქეთის მოქალაქეს თურქეთის და საქართველოს ორმაგი მოქალაქეობის მიღებაში დახმარებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც 6000 აშშ დოლარი მოსთხოვა.
სამართალდამცველებმა აკაკი კარტოზია თბილისში, მის მიერ მოთხოვნილი თანხის ნაწილის - 3000 აშშ დოლარის აღების დროს დააკავეს.
გამოძიება თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (სისხლის სამართლის კოდექსის 19-180-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ბ“ ქ/პუნქტით, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას ვადით 6-დან 9 წლამდე ითვალისწინებს). გამოძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

• Anti-corruption Agency under MIA Detained One Person for the Attempted Swindling
The officers of Anti-corruption Agency under MIA, as a result of operative-searching and investigative activities, detained Akaki Kartozia for the attempted swindling.
Investigation established, that leading officer in first deputy chairman's Office of Tbilisi City Assembly Akaki Kartozia, while performing his official duties, demanded and received 6000 US Dollars from the citizen of Turkey for the assistance in getting double citizenship of Turkey and Georgia.
Law enforcers detained Akaki Kartozia in Tbilisi, when he was receiving the part of the demanded amount of money – 3000 US Dollars.
Investigation is on the fact of attempted swindling (article 19-180, part III, subparagraph “B:, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under MIA.