• შსს-ს დანაყოფებს საჯარო სკოლების მოსწავლეები ესტუმრნენ
პროექტის ფარგლებში, საჯარო სკოლების მოსწავლეები შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის განსაკუთრებულ დავალებათა პირველ სამმართველოს, თბილისის საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მთავარ სამმართველოს, შსს-ს განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს, ასევე, რუსთავის, გარდაბნის, მარნეულის, ბათუმის, ქუთაისის, ქობულეთისა და ხელვაჩაურის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებებს ესტუმრნენ.
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოზარდებს სამხედრო სავალდებულო მოსამსახურეთა განრიგი გააცნეს და საცხოვრებელი შენობები, სასწავლო ოთახები, სავარჯიშო დარბაზი, ბიბლიოთეკა და საწვრთნელი მოედანი დაათვალიერებინეს. მოსწავლეები ახალწვეულთა თეორიული, სამწყობრო მეცადინეობის და პრაქტიკული წვრთნების პროცესს დაესწრნენ. სტუმრებისთვის სამმართველოს ბაზაზე არსებული აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენაც მოეწყო.
მეხანძრე-მაშველებმა კი მოზარდებს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მუშაობის სპეციფიკის და ისტორიის შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია, სახანძრო მანქანები და აღჭურვილობა, ასევე, სახანძრო მუზეუმი დაათვალიერებინეს და უსაფრთხოების შესახებ საჭირო რჩევები მისცეს.
შსს პროექტს – „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით ახორციელებს. აღნიშნული პროექტის მიზანია სამოქალაქო უსაფრთხოების სფეროში მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლება.

• Pupils visited MIA units
Ministry of Internal Affairs continues implementation of information-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
Within the frames of the project pupils visited units of Special tasks Department, Tbilisi Emergency Situations Management Agency, MIA special Emergency Response Division as well as Rustavi, Gardabani, Marneuli, Batumi, Kutaisi, Kobuleti and Khelvachauri firefighting and rescue units.
Representatives of Special Tasks Department acquainted children with the daily agenda of the compulsory military servicemen and gave an opportunity to visit study rooms, living compartments, gym, library and training venue. Pupils attended theoretical, practical and marching trainings. Exhibition of equipment, armored technic and weapons was also arranged for the pupils.
Firefighters and rescuers provided pupils with detailed information on works specifics and history of the agency. Pupils were given an opportunity to see firefighting vehicles, equipment, firefighters museum and gave advices on safety topic.
“Maintenance of law and crime prevention program for public schools" project is being implemented by the Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science. The project is aimed at promotion of public awareness among youth.