• შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა ერთწლიანი ანგარიში წარადგინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილს ერთი წლის განმავლობაში განხორციელებული საქმიანობის ანგარიში წარუდგინა.
ღონისძიებაზე დეპარტამენტში ჩატარებული რეფორმის, მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტების შესახებ პრეზენტაცია და გდდ-ს საქმიანობის ამსახველი კლიპის ჩვენება მოეწყო.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარატამენტის თანამშრომლებს გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.
„კარგად მესმის, რომ თქვენი პროფესია - ეს არის უაღრესად რთული, სარისკო და საპასუხისმგებლო. სწორედ თქვენს პროფესიონალიზმსა და თავდადებაზეა დამოკიდებული ხშირად ჩვენი მოქალაქეების სიცოცხლე და უსაფრთხოება, ჩვენი ქვეყნის უსაფრთხოება.
თქვენ მრავალ ფლანგზე იბრძვით: ზრუნავთ საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვაზე და უზრუნველყოფთ ჩვენს უსაფრთხოებას, თქვენი წვლილი შეგაქვთ ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში, რთულ სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებთ ადმინისტრაციულ საზღვარზე არსებულ საგუშაგოებზე, უმნიშვნელოვანესია თქვენი დახმარება ბუნებრივი და ტექნოგენური კატასტროფების დროს.
ვიცი, რომ თავს არ ზოგავთ, რათა თქვენი მისია წარმატებით შეასრულოთ და მზად ხართ, ამ მისიის შესასრულებლად, საკუთარი სიცოცხლე და ჯანმრთელობა საფრთხის ქვეშ დააყენოთ. მინდა, მადლობა გადაგიხადოთ ამ თავდადებისთვის!“ - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
შს მინისტრმა 2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპულ განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლების ხსოვნას წუთიერი დუმილით პატივი მიაგო.
ღონისძიების დასასრულს, გიორგი მღებრიშვილმა, სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებს სამინისტროს სამკერდე ნიშნები, მადლობის სიგელები და სხვა წამახალისებელი ჯილდოები პირადად გადასცა.

Special Tasks Department presented one-year report on implemented activities to the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili.
At the event presentation on reforms, ongoing and planned activities was held, depicting activities of Special Tasks Department.
Minister of Internal Affairs expressed his gratitude towards employees of Special Tasks Department and wished them success.
“I realize that your profession is extremely difficult, risky and full of responsibility. Lives and safety of our citizens often depend on your professionalism and dedication as well as security of our state.
You fight in various directions: preserving public order and ensure safety, you contribute to the fight against crime, fulfil extremely difficult job on the administrative border and your assistance during natural disasters and catastrophes is very important.
I know that you are dedicated to accomplish your missions successfully and ready to put your lives and health in danger for those missions. I want to thank you for this dedication!”-stated Minister Mgebrishvili.
Minister commemorated employees of the department killed in August War 2008.
At the end of the event Giorgi Mgebrishvili awarded employees of Special Tasks Department with badges, certificates of appreciation and incentive awards.