• შსს-ს გენერალურმა ინსპექციამ დაცვის პოლიციის ინსპექტორი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის და ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა შსს-ს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ქალაქ თბილისის სამმართველოს I განყოფილების - სსიპ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ობიექტების დაცვის ინსპექტორი, პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი ბერდია ხ. ქრთამის აღების ფაქტზე დააკავა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბერდია ხ-მ თავისივე თანამშრომელს, დაცვის უმცროს ინსპექტორს, პოლიციის რიგით ლერი ა-ს, ოფიცრის პირველადი სპეციალური წოდების მინიჭებასა და სამსახურებრივ დაწინაურებაში დახმარების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით მოსთხოვა 600 აშშ დოლარი, ხოლო გამოართვა 300 აშშ დოლარი.
გამოძიება მოხელის მიერ ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის I ნაწილით, რაც 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შს სამინისტროს გენერალური ინსპექცია აწარმოებს.

• Security police inspector detained by the General Inspection
The employees of General Inspection of the Ministry of Internal Affairs of Georgia detained senior lieutenant of police of LEPL State Medical University object security inspector of Tbilisi division 1st section of Security Police Department Berdia Kh. for bribery.
Investigation established, that Berdia Kh. Demanded 600 US dollars from his co-worker, junior inspector, private Leri A. in exchange for receiving the first special rank, getting promotion and accepted 300 US dollars in advance. Investigation is in progress on the fact of bribery perpetrated by the authority, article 338, I part of the criminal Code, envisaging from 6 up to 9 years of imprisonment. Investigation is conducted by the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs.