• შსს-ს ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა აშშ-ს მიერ წითელი ცირ...
შსს-ს ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა აშშ-ს მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი პირი დააკავეს
შსს-ს საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს თანამშრომლებმა თბილისში დააკავეს ამერიკის შეერთებული შტატების მიერ 2011 წლის 13 სექტემბრიდან წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი, ამერიკის შეერთებული შტატებისა და ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე, 1979 წელს დაბადებული ალირეზა ალ საზეგარი.
ალირეზა ალ საზეგარს ბრალად ედება ამერიკის შეერთებული შტატების კალიფორნიის შტატის სისხლის სამართლის კოდექსის 273.5(ა) მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენა, რაც გულისხმობს ოჯახის წევრის ცემას, რამაც გამოიწვია სხეულის დაზიანება, გატაცებას, დამამძიმებელ გარემოებებში თავდასხმას, თავისუფლების უკანონო აღკვეთას იძულებით და/ან მოტყუებით, მოწმისათვის დანაშაულის გამჟღავნების ხელის აღებას.
ამჟამად ალირეზა ალ საზეგარი დაკავებულია და მის მიმართ კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები მიმდინარეობს.

• Central National Bureau of Interpol of MIA detained person wanted under the red ...
Central National Bureau of Interpol of MIA detained person wanted under the red notice by law enforcers of the US
The officers of Central National Bureau of Interpol of MIA detained in Tbilisi person wanted by US law enforcers under the red notice worldwide from 13 September, 2011, citizen of USA and Islamic Republic of Iran Alireza All Sazegari.
He was accused under the article 273.5 (A) of the Criminal Code of California, US which implies beating of family member, which caused physical injuries, kidnapping, assault under the aggravating circumstances, illegal restriction of freedom and witness intimidation.
At this stage Alireza All Sazegari is detained and pre-extradition proceedings are underway against him.