• შსს-ს მაშველ-მეხანძრეები ბათუმსა და ფოთში სამაშველო სამუშაოებს მთელი ღამის განმა...
შსს-ს მაშველ-მეხანძრეები ბათუმსა და ფოთში სამაშველო სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს, აჭარის მთავარი სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები ქალაქ ბათუმში, ძლიერი წვიმის შედეგად დატბორილ სახლებსა და ქუჩებში სამაშველო, გაწმენდით და ამოტუმბვით სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ.
შინაგან საქმეთა მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის დავალებით, ბათუმში დამატებით მობილიზებულ იქნა სამაშველო ჯგუფები თბილისიდან, ზუგდიდიდან და ქუთაისიდან. ძლიერმა წვიმამ ფოთშიც დატბორა სახლები და ქუჩები. წყლის ამოტუმბვითი სამუშაოები სპეციალური წყალსაქაჩი ტექნიკით მიმდინარეობდა. სამაშველო ღონისძიებებში ჩართული იყო საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს 205 მაშველ-მეხანძრე.

• MIA rescuers and firefighters have been conducting rescue operations in Poti and...
MIA rescuers and firefighters have been conducting rescue operations in Poti and Batumi all night long
The officers of Ajara regional division of Emergency Situations Management Agency and Patrol Police have been pumping water out from the flooded houses and streets of Batumi and held clean-up activities.
Additional rescue units have been mobilized in Batumi which arrived from Tbilisi, Zugdidi and Kutaisi. Heavy rain also flooded streets and houses in Poti. Special activities were held in Poti as well to pump out water. In the mentioned rescue activities 105 rescuers and firefighters have been involved.