• შსს-ს მაშველებმა ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაშავებულები თბილისში ვერტმფრენი...
შსს-ს ოპერატიული დახმარების მართვის ცენტრ "112"-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ ახმეტის რაიონში, ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად დაშავებულ 4 ადამიანს სასწრაფოდ ესაჭიროებოდა დახმარება.
შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ გავიდა განსაკუთრებულ და საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს მაშველთა ჯგუფი ექიმის თანხლებით.
ოპერატიულად ჩატარებული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, ოთხივე დაშავებული ხევიდან ამოიყვანეს და სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით თბილისში, ო.ღუდუშაურის სახელობის საავადმყოფოში გადმოიყვანეს.

Operative Respose Center 112 received report according to which due to the car accident in Akhmeta region 4 persons were in dire need of assistance.
Based on the order of the Minister of Internal Affairs the group of rescuers accompanied by doctor from emergency and quick response division departed to the place of the accident immediately.
As a result of the rescue operation the above mentioned persons have been rescued and dragged out from the abys and transporter to Ghudushauri hospital, Tbilisi by helicopter owned by the Border Police.