• შსს-ს მაშველებმა ევროპელ ტურისტებს დახმარება აღმოუჩინეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მაშველებმა, წარმატებით ჩატარებული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, ევროპელ ტურისტებს დახმარება აღმოუჩინეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ საქართველო–რუსეთის ფედერაციის სახელმწიფო საზღვრის დაღესტნის მონაკვეთთან ახლოს, ევროპელი ტურისტების ჯგუფში, ერთ-ერთი ქალბატონი დაშავდა და მას სასწრაფო სამედიცინო დახმარება სჭირდებოდა.
შსს-ს მაშველები, სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენით, კატასტროფის მედიცინის ცენტრის ექიმებთან ერთად, შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად გაფრინდნენ. დაშავებულს პირველადი სამედიცინო დახმარება გაეწია, რის შემდეგაც იგი მაშველებმა, დანარჩენ ტურისტებთან ერთად, თბილისში გადმოიყვანეს და ღუდუშაურის სახელობის ეროვნულ სამედიცინო ცენტრში მოათავსეს.

• European tourists were assisted by the MIA rescuers
Rescuers of the Ministry of Internal Affairs as a result of successfully conducted rescue operation rendered assistance to the European tourists.
Emergency Response Center “112” received report stating that near to Georgian-Dagestan border member of the group of European tourists was injured and needed medical assistance.
MIA rescuers along with the ambulance crew departed to the place immediately with the border Police helicopter. The injured person was rendered medical aid and was transported to Tbilisi along with other members of the tourist group. She was placed at Gudushauri national medical Center.