• შსს-ს მომსახურების სააგენტომ 8 მარტს ქალბატონებისთვის შეჯიბრება ჩაატარა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში, ქალთა საერთაშორისო დღეს, ტელეწამყვანი ქალბატონებისთვის, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, შეჯიბრება ჩატარდა, რომელსაც შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და მომსახურების სააგენტოს დირექტორი ესწრებოდნენ.
ღონისძიება 2 ეტაპისგან შედგებოდა. თავდაპირველად, მონაწილეებმა მომსახურების სააგენტოს მართვის მოწმობის მისაღები პრაქტიკული გამოცდის მოედანზე საგამოცდო ელემენტები დაძლიეს. გამოვლინდნენ საპრიზო ადგილის მფლობელები. გამარჯვებულებს სიმბოლური საჩუქრები და ყვავილები გადაეცათ.
მოგვიანებით, სამოყვარულო შეჯიბრების მონაწილეებმა რუსთავის საერთაშორისო ავტოდრომზე გადაინაცვლეს და ერთმანეთს ავტომობილის მართვისას სხვადასხვა სირთულის დაძლევაში შეეჯიბრნენ. ისინი ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში ევროპის ჩემპიონმა დათა ქაჯაიამ დააჯილდოვა.

Service Agency of the Ministry of Internal Affairs conducted the television anchorwomen’s competition on the Women’s International Day within the frames of the traffic safety campaign. The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs and the Director of the Agency.
The competition consisted of 2 stages. On the first stage the participants passed the examination in the practical exam area for the driving license. The prize winners were awarded with symbolic gifts and flowers.
Later, the amateur competition participants moved to Rustavi international automobile racetrack and competed each other in overcoming various difficulties while driving. They were awarded by Data Kajaia, the champion of Europe in car racing.