• შსს-ს მომსახურების სააგენტოს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში თბი...
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის ფარგლებში თბილისისა და ბათუმის საჯარო სკოლების მოსწავლეები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს რუსთავის სამმართველოს და რეგიონების მართვის სამმართველოს ბათუმის განყოფილებას, თბილისის N147 და ბათუმის N11 საჯარო სკოლების უფროსკლასელები ეწვივნენ. სტუმრებს სააგენტოს ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს. ვიზიტი გაცნობითი ხასიათის იყო და საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში განხორციელდა.
მომსახურების სააგენტოს მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის თანამშრომლებმა მოსწავლეებს სააგენტოს სერვისების და საგზაო ნიშნების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს. შემდეგ მოზარდებმა სააგენტოს შენობა დაათვალიერეს, მართვის მოწმობის თეორიული გამოცდის ახალ „3D“ ბილეთებს გაეცნენ და გამომცდელთან ერთად პრაქტიკული გამოცდის ელემენტები გაიარეს. მათ ასევე მიიღეს ინფორმაცია სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების ტექნოლოგიების შესახებ.
შეხვედრის დასასრულს, მოსწავლეებს სამახსოვრო საჩუქრები და მათი სკოლის ნომრის გამოსახულებიანი სანომრე ნიშანი გადაეცათ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო კამპანიის მიზანია საზოგადოების ინფორმირება სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის ფორმების და მოქალაქეების უფლებების შესახებ, არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენცია, მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების საკითხებზე მათი სამოქალაქო ცნობიერების განვითარების ხელშეწყობა.

Senior class pupils from the public school N147 (Tbilisi) and school N11 located in Batumi have visited Service Agency branches of Rustavi and Batumi. Pupils were hosted by the officials of the agency. The visit had an introductory character and conducted within the frames of “Maintenance of Law and Crime Prevention Program for Public Schools”.
Representatives of the public relations and marketing unit of the Service Agency provided pupils with comprehensive information on services of the agency and road signs. Pupils toured around the infrastructure of the agency, got acquainted with new 3D examination topics and received information on the details of the examination. They were also informed on technologies of printing the state registration numbers. At the end of the meeting pupils received memorable gifts and number plates with the school number imprinted on it. Aim of the information-educational campaign is to inform public on forms of cooperation with the law enforcement agencies and human rights, juvenile crime and to contribute to the civic consciousness development on public order and security