• შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ანტინარკოტიკული კამპანი...
შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში მოსწავლეებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ლევან კვიციანი, რუსთავის საქალაქო სამმართველოს ხელმძღვანელი და თანამშრომლები, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, რუსთავის 24-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდნენ. შსს-ს წარმომადგენლებმა მათ ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარების წინააღმდეგ მიმართული კამპანია გააცნეს და ამ თემასთან დაკავშირებით მოზარდების კითხვებს უპასუხეს.
შსს-ს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო ვიდეორგოლები აჩვენეს. საინფორმაციო ვიდეორგოლებში მონაწილე ექიმები მოქალაქეებს ინფორმაციას აწვდიან, თუ რა შედეგებს იწვევს ე.წ. ბიონარკოტიკის მოხმარება. საინფორმაციო რგოლები ტელე- და რადიოეთერებში, კინოთეატრებსა და სოციალურ ქსელებშია განთავსებული.
მოზარდებთან შეხვედრაზე ასევე შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ მომზადებული საინფორმაციო რგოლის ჩვენებაც მოეწყო, რომლის მეშვეობით, საზოგადოება იმ პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყობს, რაც ე.წ. „ბიოს“ მოხმარებას ახასიათებს და აღნიშნული სიმპტომების შემთხვევაში, სასწრაფო დახმარების გამოძახების აუცილებლობაზე მიიღებს ინფორმაციას.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ანტინარკოტიკული კამპანია 24 მარტს დაიწყო. კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, მიზანი კი ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და საზოგადოების ინფორმირებაა.

• Head of Kvemo Kartli Regional Main Division held meeting with pupils within the ...
Head of Kvemo Kartli Regional Main Division held meeting with pupils within the frames of anti-drug campaign
Head of Kvemo Kartli Regional Main Division Levan Kvitsiani, chief of Rustavi Police Division and police officers held meeting with pupils of public school N24 within the frames of anti-drug campaign. MIA representatives familiarized pupils with social campaign launched against synthetic drugs and participated in Q&A format meeting with them.
During the meeting MIA representatives presented video to the pupils, made for the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos will inform public on threats and dangers of the so called bio drugs. Social videos have been aired by TV channels and radios and shown at cinemas and disseminated in social networks.
At the meeting, within the frames of the campaign, policemen also presented informative video prepared by Emergency Response Center 112 by means of which society will receive information on first symptoms typical after using “bio” narcotics. Public will also receive information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of synthetic drugs addiction.