• შსს-ს რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტებს ახალი ავტომობილები გადაეცათ
შინაგან საქმეთა მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის გადაწყვეტილებით, შს სამინისტროს რეგიონის პოლიციის დეპარტამენტებს სამინისტროს კუთვნილი 25 ახალი ავტომანქანა გადაეცათ. რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების ავტოპარკი მაღალი გამავლობის, „ფორდ რეინჯერის“ მოდელის ავტომანქანებით შეივსო.
შს მინისტრის პირველმა მოადგილემ - ბესიკ ამირანაშვილმა ავტომანქანები რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების წარმომადგენლებს პირადად გადასცა. ბესიკ ამირანაშვილის თქმით, აღნიშნული გადაწყვეტილება სამინისტრომ რეგიონებში სამართალდამცველების სამსახურებრივი საჭიროებიდან გამომდინარე მიიღო.
ახალი ავტომანქანები რთული რელიეფის მქონე ადგილებში, განსაკუთრებით, მაღალმთიან რეგიონებში, პოლიციელებს გადაადგილებას გაუადვილებს, მათ ოპერატიულ მუშაობას კიდევ უფრო ეფექტიანს გახდის და ხელს შეუწყობს საზოგადოებრივი მართლწესრიგის დაცვას.

25 new vehicles owned by the Ministry were delivered to the Regional Police Departments under the decision of the Minister of Internal Affairs Mr. Giorgi Mgebrishvili. The auto park of the Regional Police Departments is replenished with the “Ford Ranger” model off-road vehicles.
Mr. Besik Amiranashvili, the First Deputy Minister personally delivered the vehicles to the representatives of the Departments. According to Mr. B.Amiranashvili, the mentioned decision was made by the Ministry according to the service necessities of the regions.
New vehicles will make it easier for police officers to move in difficult terrain areas, especially mountainous regions, make their operations more efficient and contribute to the protection of public order.