• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო დიდთოვლობის გამო საგანგებო რეჟიმში ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო დიდთოვლობით გამოწვეული პრობლემების აღმოსაფხვრელად საგანგებო რეჟიმში მუშაობას განაგრძობს. 31 დეკემბრიდან დღემდე სააგენტოს ოპერატიული მართვის ცენტრში 700-ზე მეტი შეტყობინება შემოვიდა და თითოეულზე მყისიერი რეაგირება მოხდა.
მაშველებმა თოვლსა და ნამქერში ჩარჩენილი სამარშრუტო ტაქსები და სატრანსპორტო საშუალებები გამოიყვანეს, რომლებიც დიდთოვლობისა და ამინდის პირობებისთვის შეუსაბამო საბურავების გამო გადაადგილებას ვეღარ ახერხებდნენ.
წყალტუბოში, ცხუნკურის უღელტეხილზე თოვლში ჩარჩენილ რამდენიმე ავტომობილში მცირეწლოვანი ბავშვებიც იმყოფებოდნენ. სამაშველო სამსახურის თანამშრომლებმა ისინი უსაფრთხო ადგილას გადაიყვანეს. მაშველებმა სპეცტექნიკით გამოიყვანეს ცაგერში ჩამოწოლილი ზვავის შედეგად თოვლში ჩაფლული მანქანები; ლანჩხუთში, სოფელ ჭყონაგორაში, ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების ეკლესიაში მყოფ დედებს კი - წყალი და საკვები მიუტანეს.
შსს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო სასწრაფო დახმარების ბრიგადებსაც დაეხმარა, რომლებსაც სხვადასხვა მუნიციპალიტის სოფლებიდან მძიმე ავადმყოფები საავადმყოფოებში გადაჰყავდათ.
უკვე მესამე დღეა, ლაგოდეხის რაიონში დაკარგული სამი პიროვნების საპოვნელად ინტენსიური საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები მიმდინარეობს. სამუშაოებში ჩართულია სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი.

• Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs is wo...
Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs is working in the emergency mode due to the heavy snowfall
Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs is working in the emergency mode due to the heavy snowfall. From December 31 till now operative response center has received up to 700 calls which was responded immediately.
Rescuers extracted mini buses and other transport means from the debris of snow due to the inappropriate tires for a snowy weather.
On Tskhunkuri pass children were also stuck in the vehicles which stood still due to the heavy snowing. They were transported to the safe area by the rescuers. In Tsageri rescuers extracted vehicles with special technic stuck in the avalanche. In Lanchkhuti rescuers provided St. Mary monastery with food and water.
The agency was assisted by ambulance crews which transported sick people from villages to the treatement facilities.
In Lagodekhi search and rescue activities are held in order to find three missing persons who got lost three days ago. In the rescue works Border Police helicopter is also involved.