• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს ხონის სახანძრო-სამაშველო განყოფილე...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს ხონის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებას მოსწავლეები ესტუმრნენ
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს ქალაქ ხონის სახანძრო-სამაშველო განყოფილებას ხონის N1 და N2, ასევე, ხონის მუნიციპალიტეტის სოფლების – მათხოჯისა და ივანდიდის საჯარო სკოლების მე-9 და მე-10 კლასების მოსწავლეები და პედაგოგები ესტუმრნენ.
მოსწავლეებმა სახანძრო-სამაშველო განყოფილების შენობა, სპეციალური ტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერეს, ასევე, სახანძრო-სამაშველო განყოფილების მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ.
აღნიშნული ვიზიტი უფროსკლასელებს დაეხმარება სამოქალაქო უსაფრთხოების სფეროში ცოდნის ამაღლებაში, მეხანძრე-მაშველის პროფესიის და სახანძრო-სამაშველო სამსახურის საქმიანობის უკეთ გაცნობაში.

• Pupils visited Khoni Firefighting and Rescue Unit of the Emergency Situations Ma...
Pupils visited Khoni Firefighting and Rescue Unit of the Emergency Situations Management Agency of MIA
Pupils and teachers of the 9th and 10th grade of Khoni #1 and #2 Public Schools as well as pupils of Matkhoja and Ivandidi Public Schools of Khoni Municipality visited Khoni Firefighting and Rescue Unit of the Emergency Situations Management Agency of MIA.
Pupils saw round the building, special hardware and equipment and become acquainted with working process of the Firefighting and Rescue Unit.
This visit will help pupils to raise awareness in the field of civil security and provide detailed information on the working process of the firefighting and rescue service.