• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა შატილში დაკარგული მწყემ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა, სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებთან ერთად, საძიებო-სამაშველო ოპერაციის შედეგად, შატილში დაკარგული მწყემსის, 52 წლის გიორგი შეთიკაურის ცხედარი იპოვეს.
2 ივნისს დუშეთის მუნიციპალიტეტის პირიქითა ხევსურეთის მაღალმთიანეთში, სოფ. ხონისჭალის მიმდებარე ტერიტორიაზე, მდინარე კხონისწყლის მარცხენა შენაკადის ხეობაში კატასტროფული ხასიათის მეწყრულ-კლდეზვავური ტიპის ჩამოქცევა და ღვარცოფის ტრანსფორმაცია მოხდა, რის შედეგადაც ადგილობრივი მწყემსი გაუჩინარდა.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში დაკარგული მწყემსის შესახებ შეტყობინება შევიდა. საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა საძიებო-სამაშველო ოპერაციები შეტყობინების მიღებისთანავე დაიწყეს. გაწმენდით-საძიებო სამუშაოებს მაშველები 700 მეტრის სიგრძეზე ჩამოწოლილ, 8-9 მეტრის სიღრმის მეწყერში ახორციელებდნენ. საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს განსაკუთრებულ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს მაშველებმა მეწყერში მოყოლილი გიორგი შეთიკაურის ცხედარი 12 ივნისს, დილით, ქოხში აღმოაჩინეს.

• Rescuers of Emergency Situations Management Agency found the body of the missing...
Rescuers of Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs along with Border Police officers found the body of the 52 year old pheasant Giorgi Shetikauri lost in Shatili as a result of search and rescue operation.
On June 2 in the left tributary of Khonistskali river valley located in vicinities of Khonistchala village, landslide occurred and rock collapsed triggering the mudflow owning to which the pheasant went missing.
Operative Response Center 112 received report on the missing pheasant based on which search and rescue operation was launched immediately. Clearing and search operation was conducted on 700 meters length territory with 8-9 meters depth. Rescuers of Special Emergency Situations Response Division of Emergency Situations Management Agency of MIA located Giorgi Shetikauri’s body early in a hut, early morning on June 12.