• შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიას ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტები ...
შსს-ს მომსახურების სააგენტომ ქუთაისში, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის პროექტის პრეზენტაცია და გამოფენა მოაწყო.
ღონისძიებას შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი დათო ნიკოლეიშვილი, ქუთაისის მერი შოთა მურღულია, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი გიორგი ღავთაძე, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სახე, ევროპის ჩემპიონი დათა ქაჯაია, სტუდენტები და სხვა მოწვეული სტუმრები დაესწრნენ.
უნივერსიტეტის ეზოში მოწყობილ გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო საგზაო მოძრაობის ბანერები, სააგენტოს სპორტული კლუბის ავტომანქანები, წარმატებული სპორტსმენების და ეროვნულ არქივში დაცული გასული საუკუნის ფოტოები, რომლებზეც აღბეჭდილია საქართველოში გაცემული პირველი მართვის მოწმობა, სარეგისტრაციო მოწმობა და სხვა თემატური საარქივო მასალა.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და მოწვეულ სტუმრებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს და საგზაო წესების დაცვის მნიშვნელობაზე ესაუბრნენ.
მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა, დათო ნიკოლეიშვილმა ქუთაისის აკაკი წერეთლის უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და დამსწრე საზოგადოებას შსს-ს საგზაო მოძრაობის კამპანიაში ჩართულობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Road safety campaign was joined by Akaki Tsereteli State University Students
MIA Sevice Agency made road safety campaign project presentation and exhibition at Akaki Tsereteli State University in Kutaisi.
The event was attended by director of Service Agency Dato Nikoleishvili, Major of Kutaisi Shota Murghulia, Akaki Tsereteli State University Rector Giorgi Ghavtadze, official face of the road safety campaign, champion of Europe Data Kajaia, students and other invited guests.
At the exhibition held in the yard of the university, traffic movement large format posters, sport cars of Service Agency’s club, photos of successful sportsmen and photos stored in the national archive were presented, depicting first driver license, first certificate of registration and other thematic materials.
Employees of the Service Agency provided invited guests and students with comprehensive information on road safety campaign and importance of following traffic movement rules.
Director of Service Agency Dato Nikoleishvili expressed his gratitude on the involvement of students and the invited guests into the campaign launched by the Ministry of Internal Affairs.