• შსს-ს სამი თანამშრომელი გენერალური ინსპექციის შემოწმების საფუძველზე სამსახურიდან...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ სამინისტროს სამი თანამშრომელი პოლიციელისათვის შეუფერებელი ქმედებისთვის - ნარკოტიკული საშუალების უკანონო მოხმარების ფაქტზე სამსახურიდან დაითხოვა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის N5 სამმართველოს N7 სექტორის სპეციალისტი (მესაზღვრე) შ.ლ, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გურიის მთავარი სამმართველოს პირველი სახაზო-საპატრულო განყოფილების პატრულ-ინსპექტორი - გ.დ. და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს სახაზო-საპატრულო სამმართველოს პატრულ-ინსპექტორი რ.ო. დააკავეს.
გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა სამივე მათგანი საექსპერტო-კრიმინალისტიკური სამსახურის ნარკოლოგიური შემოწმების განყოფილებაში გადაიყვანეს, სადაც მათ ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდათ.
აღნიშნულის საფუძველზე, ისინი სასამართლომ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 45-ე მუხლის შესაბამისად 500 ლარით დააჯარიმა.

• Three employees of MIA were dismissed from their positions on the basis of inspe...
Three employees of MIA were dismissed from their positions on the basis of inspection conducted by the General Inspection
Three employees of the Ministry of Internal Affairs were dismissed from their positions for improper police action and illegal consumption of drugs. On the basis of the received operative information, officers of General Inspection detained specialist of Border Police fifth division sector Sh.L, empolyee of Guria Regional Division of Patrol Police Department of G.D and employee of Tbilisi Main Division of Patrol Police Department R.O.
They were examined at Expert-Forensic Division and drug test revealed that all of them were consumers of marijuana drug.
On the basis of the above mentioned, court fined them with 500 GEL under the article 45 of the Code of Administrative Offences.