• შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის დანაყოფების ხელმძღვანელებმა ძალისმიერ სამჭიდსა და წოლჭიმშ...
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის დანაყოფების ხელმძღვანელებმა ძალისმიერ სამჭიდსა და წოლჭიმში საქართველოს თასის გათამაშებაზე ოქროს მედლები მოიპოვეს
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი თეიმურაზ კალანდაძე და საპატრულო პოლიციის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე კობა კობახიძე თელავში ჩატარებულ ძალისმიერ სამჭიდსა და წოლჭიმში გიორგი რეხვიაშვილის სახელობის საქართველოს თასის მეექვსე გათამაშებაში პირველ ადგილზე გავიდნენ და ოქროს მედლები მოიპოვეს.
თეიმურაზ კალანდაძემ წოლჭიმში, ღია ასაკობრივ დივიზიონში 150 კილოგრამიანი შტანგა ასწია და პირველი ადგილი აიღო. მან ასევე წოლჭიმში, აწევათა გამეორებაში პირველი ადგილი დაიკავა, საკუთარი წონის შტანგა 40-ჯერ ასწია და სულ ორი ოქროს მედალი მოიპოვა. იგივე კატეგორიაში, ვეტერანების დივიზიონში, ასევე პირველი ადგილი დაიკავა კობა კობახიძემ და ოქროს მედალი აიღო. მან 130 კილოგრამიანი შტანგის აწევა შეძლო.
გიორგი რეხვიაშვილის სახელობის ტურნირი თელავში ყოველწლიურად იმართება და მასში მონაწილეობას პროფესიონალი სპორტსმენები იღებენ. ქვეყნის მასშტაბით გამართულ ჩემპიონატს წელს პირველად ახალციხეც შეუერთდა.

• Officials of Samtskhe-Javakheti police department has won gold medals at Georgia...
Officials of Samtskhe-Javakheti police department has won gold medals at Georgia Cup tournament held in triathlon and power lifting
Director of Samtskhe-Javakheti police department Teimuraz Kalandadze and Deputy Head of the Samtskhe-Javakheti Patrol Police division Koba Kobakhidze have won the first places and earned gold medals in the Georgia Cup tournament held in Telavi.
Teimuraz Kalandadze lifted 150 kg weight and earned the first place. He also earned the first place in triathlon and thus won two gold medals. In the same category, the veterans’ division Koba Kobakhidze also won gold medal. He managed to lift 130 kg weight.
Giorgi Rekhviashvili Georgia Cup tournament is held annually involving professional sportsmen and all regions of the country, which was joined by Samtskhe-Javakheti region.