• შსს-ს საპატრულო პოლიციას სამგზავრო დოკუმენტების ინსპექტირებისათვის ახალი ტექნიკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ (IOM), ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში, სამგზავრო დოკუმენტების ინსპექტირებისთვის თანამედროვე აღჭურვილობა გადასცა.
„Foster & Freeman“–ის ფირმის დანადგარები ქვეყნის 10 სასაზღვრო გამტარ პუნქტზე არსებულ ლაბორატორიებში განთავსდება. მათი საშუალებით სამგზავრო დოკუმენტების მეორადი, სიღრმისეული შესწავლა განხორციელდება.
აღნიშნული ტექნიკის გამოყენების მიზნით, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ორდღიანი სწავლება ჩაუტარდათ, რომელსაც ბრიტანელი ექსპერტი, კომპანია „Foster & Freeman“-ის წარმომადგენელი უძღვებოდა. ტრენინგზე საპატრულო პოლიციის მესაზღვრე-კონტროლიორები დანადგარის მოხმარების ინსტრუქციას დეტალურად გაეცნენ და აღნიშნული აღჭურვილობით სამგზავრო დოკუმენტების შემოწმების პროცედურას დაეუფლნენ.
მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია (IOM) პროექტს - „საქართველოს მთავრობის შესაძლებლობების გაძლიერება საზღვრის და მიგრაციის მართვის სფეროში“ 2013 წლიდან ახორციელებს. პროექტი დაფინანსებულია საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციის მიერ.

• New equipment has been handed over to the Patrol Police for document inspection
International Organization for Migration (IOM) within the frames of the EU-funded project, handed over contemporary equipment for inspection of the travel documents to the Patrol Police Department.
Foster & Freeman equipment will be installed at laboratories located at 10 border crossing points of the country, enabling second line inspection and in-depth study of the document.
Patrol Police officers have also undergone two-day training on proper use of the equipment which was led by the British expert from „Foster & Freeman“company. Employees of the Patrol Police got acquainted with the instructions of the proper installation of the equipment and studied procedures related to inspection of the travel documents by means of the new equipment.
International Organization for Migration is implementing ““Enhancing Capabilities of Georgian Government in the field of Border and Migration Management” project from 2013. The project is funded by European Union mission to Georgia.