• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციას ოფიციალური ვიზიტით ამერიკელი ექსპერტები ეწვივნენ
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციას, სამდღიანი ოფიციალური ვიზიტით, აშშ-ის საფრთხეების შემცირების სააგენტოს (DTRA) წარმომადგენლები - დონ ბრაუნი, ელიზაბეტ დუფრეინი და მარკ რეძინსკი ეწვივნენ.
სტუმრებს შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ზურაბ გამეზარდაშვილმა ქალაქ ბათუმში, სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის N1 სამმართველოში უმასპინძლა. ექსპერტებს ქალაქ ფოთში, სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ბაზაზე, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის მოადგილე, სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, ს/პ I რანგის კაპიტანი თემურ კვანტალიანი შეხვდა. შეხვედრებზე სასაზღვრო პოლიციის წარმომადგენლებმა სტუმრებთან ერთად სამომავლო დახმარების მასშტაბები და კონკრეტული მიმართულებები განიხილეს.
ამერიკელმა ექსპერტებმა ვიზიტის ფარგლებში, საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვრის N1 სამმართველოს მე-2 სასაზღვრო სექტორისა (კირნათი) და N4 სასაზღვრო სექტორის (ქედა) მშენებლობისთვის სოფელ ოქტომბერში, სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის მიერ წინასწარ შერჩეული მიწის ნაკვეთი დაათვალიერეს. ექსპერტები საქართველოში 2 აპრილის ჩათვლით დარჩებიან.

• American experts visited the MIA Border Police of Georgia
The Defense Threat Reduction Agency (DTRA) Proliferation Prevention program representatives, Don Brown, Elisabeth Dufrane and Mark Redzynski visited the MIA Border Police of Georgia.
The American officials were received by the Head of the MIA Border Police of Georgia, Major-General Zurab Gamezardashvili at the N1 Office of the GBP Land Border Defence Department in Batumi on March 31. The guests are expected to meet with the Deputy Head of the MIA Border Police of Georgia, the Director of the Coast Guard Department, I Rank Captain Temur Kvantaliani at the GCG Base in Poti. The purpose of the visit is to conduct requirements validation; the sides have discussed the specific directions and fields for future donation and support from the US Government to the Border Police of Georgia.
In the frame of the visit the DTRA representatives conducted the site visits at the Georgian-Turkish State Border to inspect the pre-selected land for the construction of the N2 Border Sector (Kirnati) and N4 Border Sector (Keda) of the Border Police N1 Office (Batumi). Don Brown, Elisabeth Dufrane and Mark Redzynski will stay in Georgia till April 3.