შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 182-მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 182-მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო. ფიცის დადების შემდეგ ჯარისკაცებმა საკუთარი საბრძოლო უნარების დემონსტრირება მოახდინეს. ღონისძიებას განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი პოლიციის პოლკოვნიკი მერაბ მალანია და ამავე დეპარტამენტის სხვა ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ.
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში ჯარისკაცები ერთწლიან სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან, შესაბამისი წვრთნების შედეგად სამხედრო საქმიანობას შეისწავლიან და პროფესიულ უნარ-ჩვევებს შეიძენენ, მონაწილეობას მიიღებენ სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებაში, უზრუნველყოფილი იქნებიან უფასო სამედიცინო მომსახურებითა და კვებით. სამხედრო სავალდებულო სამსახურის დასრულების შემდეგ, წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეები, შესაბამისი კონკურსის გავლის შემთხვევაში, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში დასაქმდებიან.

• A total of 182 recruits of the Special Tasks Department of the MIA Special and E...
A total of 182 recruits of the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center took military oath
The Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center held the official ceremony of taking military oath by 182 recruits. After taking the oath recruits demonstrated their combat skills. The ceremony was attended by the Director of the Special Tasks Department Police Colonel Merab Malania and leadership of the Department.
Conscripts will undergo one-year compulsory military service at the Special Tasks Department of the MIA Special and Emergency Measures Center. They will study military subjects and acquire essential practical skills of professional soldiers. They will also participate in various sports events and will be provided with free medical service and nourishment. After the completion of the compulsory military service the conscripts having completed the service period with excellence shall be employed in different units of the MIA if they pass the relevant contest successfully.