შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა კამპანიის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა სკოლებისთვის’’ ფარგლებში 130-ე სკოლის მოსწავლეებს უმასპინძლა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით განაგრძობს კამპანიას სახელწოდებით "მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა სკოლებისთვის", რომელიც მიზნად ისახავს მოზარდების სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას. შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა N130 საჯარო სკოლის უფროსკლასელებს უმასპინძლა. ღონისძიებას ესწრებოდნენ შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი მერაბ მალანია, ამავე ცენტრის ადმინისტრაციის უფროსი რუსუდან კასრაძე და სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სხვა წარმომადგენლები.
განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა სკოლის მოსწავლეებს ამავე სამმართველოს ბაზაზე რიგითი ჯარისკაცის ყოველდღიური ცხოვრების წესი გააცნეს. დაათვალიერებინეს სავალდებულო სამხედრო მოსამსახურების საცხოვრებელი, სავარჯიშო დარბაზები, ბიბლიოთეკა, სასწავლო და საწვრთნელი ინფრასტრუქტურა. მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ დასწრებოდნენ ჯარისკაცთა საწვრთნელ ვარჯიშებს, სამწყობრო გადაადგილებასა და სპორტულ ღონისძიებას. სტუმრებისთვის სპეციალურად მოეწყო სამხედრო აღჭურვილობის, ჯავშანტექნიკისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა. განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეების შეკითხვებს ამომწურავი პასუხი გასცეს.
კამპანიის ფარგლებში, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტმა თბილისის რამდენიმე საჯარო სკოლას უმასპინძლა. აღნიშნული პროექტის განხორციელება რეგიონებშიც იგეგმება. სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრი განაგრძობს მონაწილეობას კამპანიაში, რომელიც ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას და დანაშაულის პრევენციას ემსახურება.

• Special Tasks Department of MIA Special and Emergency Measures Center hosted Pup...
Special Tasks Department of MIA Special and Emergency Measures Center hosted Pupils of Public School N130 within the campaign “maintenance of law and crime prevention program for public schools”
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science continues campaign - “maintenance of law and crime prevention program for public schools” aimed at promotion of public awareness among youth. The Special Tasks Department of MIA Special and Emergency Measures Center hosted pupils of the Public School N130. The event was attended by the Director of the Special Tasks Department Mr. Merab Malania, the Head of Administration of the MIA Special and Emergency Measures Center Ms. Rusudan Kasradze and other representatives of the Center.
The employees of the I Division of MIA Special Tasks Department introduced to the pupils daily routines of the conscripts and showed them their accommodation, gymnasium, library, educational and training areas. The pupils were able to attend training exercises, drilling moves and sport events of the conscripts. The exhibition of equipment, armored vehicles and various kinds of weapons was arranged especially for pupils. The representatives of the Special Tasks Department provided comprehensive answers to the numerous questions of the pupils.
Within the framework of the campaign the Special Tasks Department hosted pupils of several public schools in Tbilisi. The implementation of the similar projects is planned in regions. The MIA Special and Emergency Measures Center continues its participation in programs which serve to promote public awareness and crime prevention among youth.