• შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრს აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სპეც...
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრს აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სპეციალური დაცვის სამსახურის დელეგაცია ეწვია
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტს სამუშაო ვიზიტით აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სპეციალური დაცვის სამსახურის დელეგაცია ესტუმრა, რომელიც აზერბაიჯანის ტერიტორიაზე ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის და სამხრეთ კავკასიური მილსადენის დაცვას უზრუნველყოფს.
სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა შეხვედრაზე აზერბაიჯანის დელეგაციას დეპარტამენტის მასშტაბით 2013 წელს განხორციელებული მნიშვნელოვანი ცვლილებებისა და კავშირგაბმულობის სფეროში დანერგილი ტექნოლოგიური ინოვაციების შესახებ გაცნობითი სახის პრეზენტაცია წარუდგინეს. სტუმრები ინოვაციური ციფრული აპარატურის მუშაობის სპეციფიკას და დეპარტამენტის რეგიონალურ დანაყოფებში განხორციელებულ სხვა მნიშვნელოვან ცვლილებებს გაეცნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, შს სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის და აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სპეციალური დაცვის სამსახურის წარმომადგენლებმა ურთიერთთანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. შეხვედრის დასასრულს სტუმრებმა შსს-ს წარმომადგენლებს სიმბოლური საჩუქრები გადასცეს.

• Delegation of Special protection Service of Azerbaijan visited Department for th...
Delegation of Special protection Service of Azerbaijan visited Department for the protection of Strategic Pipelines of MIA
Department for the protection of Strategic Pipelines of Special Emergency Measures center has hosted delegation of Special protection Service of Azerbaijan which is responsible for the protection of Baku-Tbilisi-Jeijan and South Caucasian pipelines on the territory of Azerbaijan.
At the meeting representatives of the Department for the protection of Strategic Pipelines made presentation for the guests on particular changes implemented within the department in 2013 and innovations in the communication sphere. Guests got familiarized with work specifics of innovative digital appliances and were acquainted with changes implemented in the regional units of the department.
Within the frames of the visit representatives of the Department for the protection of Strategic Pipelines and Special protection Service of Azerbaijan discussed prospects for future co-operation. By the end of the meeting guests awarded MIA representatives with symbolic gifts.