შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ციხისჯვრის ბაზას ადგილობრივი სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა და თანამშრომლებმა, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონალურ, ციხისჯვრის ბაზაზე, ადგილობრივი სკოლის მოსწავლეებს უმასპინძლეს პროექტის - „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისათვის“ ფარგლებში.
სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს ბაზის ინფრასტრუქტურა და ბავშვებისთვის სპეციალურად მოწყობილი გამოფენა დაათვალიერებინეს, სადაც წარმოდგენილი იყო სახვადასხვა ტიპის სპეციალური აღჭურვილობა. მოზარდებმა ასევე ნახეს სპეციალური ტრანსპორტი და ტექნიკა, სამთო და სამხედრო აღჭურვილობა, სამედიცინო ინვენტარი და სპორტული დარბაზი. შეხვედრა საინფორმაციო-საგანმანათლებლო ტიპის იყო. მოსწავლეებს კითხვა-პასუხის რეჟიმში გააცნეს დეპარტამენტის მუშაობის პრინციპები და სპეციფიკა. სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მილსადენის დაცვის მნიშვნელობასა და უსაფრთხოების ზომებზე ისაუბრეს. ღონისძიების დასასრულს, დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა ბავშვებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საინფორმაციო-საგანმანათლებლო კამპანია, რომლის მიზანია, საზოგადოების ინფორმირებულობა სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის ფორმების და მოქალაქეების უფლებების შესახებ, მიმდინარე წლის 1 მაისიდან დაიწყო. პროექტი ხორციელდება როგორც დედაქალაქის, ასევე რეგიონების საჯარო სკოლებში, მათ შორის არაქართულენოვან სკოლებში.

• Pupils of the local school visited the Tsikhisjvari Base of the Strategic Pipeli...
Pupils of the local school visited the Tsikhisjvari Base of the Strategic Pipelines Protection Department of MIA Special and Emergency Measures Center
Based on the initiative and organization of the Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science the commanders and employees of the Strategic Pipeline Protection Department of the MIA Special and Emergency Measures Center hosted the pupils of the local school at the Tsikhisjvari Base of Samtskhe-Javakheti Regional Division within the framework of the informative-educational project “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
The representatives of the Strategic Pipelines Protection Department introduced the pupils to the infrastructure of the base and exhibited various kinds of special equipment for them. The pupils also had the opportunity to observe the special transport means, mountain gear, military and medical equipment and gyms. The meeting was informative-educational manner. The principles and specific operations of SPPD were introduced in Q&A format. The representatives of the Strategic Pipelines Protection Department discussed the security measures and the importance of protection of the pipelines. At the end of the event, the commanders of the Department handed over the memorable gifts to the pupils
The informative-educational campaign of the Ministry of Internal Affairs aimed at informing the pupils on forms of interaction with the law enforcement agencies and on civil rights has launched since the 1st of May. The project is implemented at public schools of capital and regions as well as at ethnic minorities’ schools.