• შსს-ს წარმომადგენლები თელავში ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში მოსწავლეებს შე...
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ბესიკ ამირანაშვილი, მისი მოადგილეები და თელავის რაიონული სამმართველოს უფროსი, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, თელავის მე-7 საჯარო სკოლის უფროსკლასელ მოსწავლეებს შეხვდნენ. შსს-ს წარმომადგენლებმა სამინისტროს მიერ მთელი ქვეყნის მასშტაბით დაწყებული ანტინარკოტიკული კამპანიის მიზანსა და მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. მათ ყურადღება გაამახვილეს იმ საფრთხეებზე, რასაც ე.წ. ბიონარკოტიკების მოხმარება იწვევს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში ჩატარდა. შსს-ს წარმომადგენლებმა ანტინარკოტიკული კამპანიის შესახებ მოზარდების აზრი მოისმინეს. მათ მოსწავლეებს კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო საგანმანათლებლო ვიდეორგოლები აჩვენეს, რომლებშიც სხვადასხვა პროფილის ექიმები მოქალაქეებს ინფორმაციას აწვდიან, თუ რა მძიმე შედეგებს იწვევს ე.წ. ბიონარკოტიკების მოხმარება. შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ მომზადებული საინფორმაციო ვიდეორგოლის მეშვეობით მოზარდებმა იმ პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყვეს, რაც ე.წ. „ბიოს“ მოხმარებას ახასიათებს, ხოლო აღნიშნული სიმპტომების არსებობის შემთხვევაში, სასწრაფო სამედიცინო დახმარების გამოძახების აუცილებლობაზე მიიღეს ინფორმაცია.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ანტინარკოტიკული კამპანია, რომლის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, 24 მარტს დაიწყო. კამპანია ე.წ. ბიონარკოტიკების გამოყენების პრევენციას და საზოგადოების ინფორმირებას ისახავს მიზნად. ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრები სხვა რეგიონებშიც გაიმართება.

• MIA representative met with pupils within the frames of anti-drug campaign
Within the frames of anti-drug campaign head of Kakheti Regional Main Division along with his deputies and head of Telavi Regional Police Division held meeting with pupils from Public school N7 located in Telavi. MIA representatives familiarized students with anti-drug campaign which is held all across the country and discussed the aim of the campaign as well as its importance. They made special emphasis to those dangers that are triggered after using synthetic drugs.
The meeting was held in Q&A format. MIA representatives listened to the pupils’ attitudes towards the mentioned problem and made presentation of the video dedicated to the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos informed public on threats and dangers of the so called bio drugs. Special informative video was also presented to the pupils. Video was prepared by Emergency Response Center 112 by means of which children received information on first symptoms typical after using “bio” narcotics and information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of bio drugs addiction.