• შსს-ს წარმომადგენლებმა დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ადამიანის უფლებების დაცვ...
შსს-ს წარმომადგენლებმა დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ადამიანის უფლებების დაცვის ახალი პროექტი წარადგინეს
შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა პროექტი – "საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობათა გაუმჯობესება ადამიანის უფლებების სათანადო დაცვის უზრუნველყოფისთვის ტრენინგებისა და მუშაობის ახალი სტანდარტის დანერგვის გზით" – საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს წარუდგინეს.
აღნიშნული პროექტი დროებითი მოთავსების იზოლატორში ევროპული სტანდარტების შესაბამისი პირობების შექმნით, ასევე, ტრენინგების და მუშაობის ახალი სტანდარტების დანერგვის გზით ადამიანის უფლებების დაცვის უზრუნველყოფის გაუმჯობესებას ისახავს მიზნად. პროექტი ევროკავშირის მიერ არის დაფინანსებული და 18 თვის განმავლობაში გაგრძელდება.

• New project for protecting human rights at Temporary Detention Isolators present...
New project for protecting human rights at Temporary Detention Isolators presented by MIA representatives
Representatives of MIA International Relations Department presented – “Improving Capacities of the Ministry of Internal Affairs for ensuring proper protection of human rights by means of introducing new trainings and standards of service”- to the representatives of international and non-governmental organizations.
The mentioned project is aimed at improving protection of human rights at Temporary Detention Isolators by creating relevant conditions under the European standards and introducing new trainings and service standards. Project if funded by the European Union which will last for 18 months.