• შსს-ს წარმომადგენლებმა ქალთა უფლებებზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციებთან შე...
შსს-ს ადმინისტრაციის უფროსი ეკატერინე კერესელიძე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი შალვა კვინიხიძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ლევან მაჭავარიანი და გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ "112"-ის დირექტორი გიორგი ბიჭაშვილი ქალთა უფლებებზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს ინფორმაცია მიაწოდეს ქალთა წინააღმდეგ ჩადენილი დანაშაულების კვლევის და საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით სამინისტროს მიერ განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ. ასევე გააცნეს ოჯახური კონფლიქტების შესახებ "112"-ში შესული ზარების ანალიზი. შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს მიმდინარე და განხორციელებულ პროექტებზე. შსს-ს წარმომადგენლებმა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს სამართალდამცველთათვის ამავე თემაზე ჩატარებული ტრენინგების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს და გააცნეს შემაკავებელ ოქმში შეტანილი ცვლილებები.
შეხვედრის ბოლოს შსს-ს ადმინისტრაციის უფროსმა ეკატერინე კერესელიძემ კიდევ ერთხელ აღნიშნა, რომ ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლა კვლავ რჩება შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტულ მიმართულებად, რომლის ეფექტურად შესრულებისთვის სამოქალაქო სექტორის ადეკვატური მხარდაჭერა და ჩართულობა აუცილებელია

• MIA REPRESENTATIVES HELD MEETEING WITH WORKING ON WOMEN RIGHTS
Head of MIA Administration Ekaterie Kereselidze, Head of International Relations Department Shalva kvinikhidze, Deputy Head of Patrol Police Department Levan Matchavariani and Head of Emergency Response center “112” Giorgi Bitchashvili met with Representatives of NGOs working on Women Rights.
Ministry of Internal Affairs of Georgia presented research about the crimes committed against women, statistics and analysis about domestic violence and conflicts; information about the implemented and planned projects for the raising of public awareness, news about ongoing/ implemented projects and trainings for law enforcements within the framework of cooperation with International and Non-governmental Organizations. MIA representatives also provided NGOs with information on trainings on the mentioned topic and implemented changes in legislation.
At the end of the meeting, the Head of Administration of MoIA, confirmed once again that the fight against domestic violence is one of the top priorities of MoIA and its effective implementation requires active and adequate involvement of Civil Sector.