• შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სა...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები ამერიკის შეერთებულ შტატებში სპეციალურ ტრენინგს დაესწრნენ
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს წარმომადგენლებისთვის აშშ-ს იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების მოხმარების კონტროლის ადმინისტრაციის (DEA – Drug Enforcement Administration) მიერ დაიგეგმა სპეციალური ტრენინგი ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან დაკავშირებული დანაშაულის გამოძიების თემაზე. ტრენინგი კვანტიკოში, ვირჯინიის შტატში ჩატარდა.
ტრენინგის ესწრებოდნენ ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპატრამენტის დირექტორი ივანე პაპიაშვილი, დეპარტამენტის სხვა წარმომადგენლები, გამომძიებლები და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური მთავარი სამმართველოს ექსპერტი. მათ გაიარეს როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული კურსი ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვისა და მასთან შესაძლო კავშირში მყოფ ისეთ დანაშაულებზე, როგორიცაა უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაცია და კიბერდანაშაული. ტრენინგის ბოლოს მონაწილეებს სპეციალური სერთიფიკატები გადაეცათ.

• Special training was held in the United States for Central Criminal Police Depar...
Special training was held in the United States for Central Criminal Police Department and Forensic Main Division representatives
Special training was planned to hold for Central Criminal Police Department and Forensic Main Division representatives by Drug Enforcement Administration (DEA) of the US Department of Justice on the topic of illegal drug circulation. The training was held at Quantico, State Virginia.
Training was attended by the Head of Central Criminal Police Department Ivane Papiashvili, other representatives of the mentioned department, investigators and expert from Forensic Main Division. They got familiarized with theoretical as well as with practical courses in connection with such crimes which in some way are connected with drug related crime, such as: money laundering, cybercrime. By the end of the training participants were handed special certificates.