• შსს-ს ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეებისთვის შიდა საფეხბურთო ტურნირი ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტში შიდა საფეხბურთო ტურნირი გაიმართა მინი-ფეხბურთში. აღნიშნული ტურნირი 2005 წლიდან ტარდება. წელს მასში ექვსი გუნდი მონაწილეობდა. საფეხბურთო გუნდები ძირითადად დაკომპლექტებული იყო ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეებით. შეჯიბრს ესწრებოდნენ სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი ბონდო ოჩიგავა და დირექტორის მოადგილეები: ალექსანდრე მაისურაძე, ნიკოლოზ აფციაური, ნუკრი ლოლაძე, ასევე დეპარტამენტის სხვა თანამშრომლები და სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები.
ფინალში ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის მესამე სამმართველოს მეორე განყოფილების და მეორე სამმართველოს მეორე განყოფილების გუნდები. დაძაბულ ორთაბრძოლაში გამარჯვებული გახდა მესამე სამმართველოს გუნდი, რომელსაც დეპარტამენტის შიდა საფეხბურთო ტურნირის ჩამოყალიბების 10 წლის თავზე, ზედიზედ მეორედ გადაეცა გარდამავალი თასი. ამასთანავე, გამოვლინდნენ საპრიზო ნომინაციებში გამარჯვებულები: საუკეთესო მეკარის ტიტული მიიღო და შესაბამისი თასით დაჯილდოვდა ნიკოლოზ გელაშვილი, საუკეთესო თავდამსხმელის ნომინაცია ერგო გიორგი შუკვანს, ხოლო საუკეთესო მცველის სტატუსი მიენიჭა დათა წულაიას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში სპორტული ტურნირები ყოველწლიურად იმართება. აღნიშნული სახის სპორტული ღონისძიებების მიზანია ხელი შეუწყონ უწყების თანამშრომელთა და ვადიან სამხედრო მოსამსახურეთა ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას.

• Ministry of Internal Affairs held the mini-football tournament among conscripts
Strategic Facilities Protection Department of MIA Special and Emergency Measures Center held the internal mini-football tournament. Since 2005, the tournament has been held every year. This year six contending teams were presented and the most of the players of the teams were conscripts.The Tournament was attended by the Director of the Strategic Facilities Protection Department Mr. Bondo Ochigava and Deputy Directors of the Department: Mr. Aleksandre Maisuradze, Mr. Nikoloz Aptsiauri and Mr. Nukri Loladze, also other employees of the Department and the representatives of the Special and Emergency Measures Center were presented.
The final match was played between the teams of the 2nd Unit of the 3rd Division and the 2nd Unit of the 2nd Division of the Strategic Facilities Protection Department. The tough game was won by the team of the 3rd Division and on the tenth anniversary of the tournament the team became the holder of the Challenge Cup for the second time consecutively. According to the results, the winners were announced in different nominations and the awards were granted to: the best goal-keeper - Mr. Nikoloz Gelashvili, the best bombardier - Mr. Giorgi Shukvani and the best guard - Mr. Data Tsulaia.
The Ministry of Internal Affairs holds sports tournaments annually in order to promote the healthy lifestyle among the employees and the conscripts of the Ministry.