• შსს-ში ოჯახში ძალადობის თემაზე შექმნილი სოციალური ვიდეორგოლის პრეზენტაცია გაიმარ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი ოჯახში ძალადობის თემაზე შექმნილი სოციალური ვიდეორგოლის პრეზენტაციას დაესწრო. ღონისძიება სოციალური კამპანიის - „ძალა ნდობას“ ფარგლებში გაიმართა, რომელსაც შს სამინისტრო ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელშეწყობა ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლაში“ ფარგლებში ახორციელებს.
პრეზენტაციას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის პროგრამის ხელმძღვანელი ქეთევან ხუციშვილი, საერთაშორისო ორგანიზაციების და სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლები.
„ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლა კვლავ რჩება შსს-ს ერთ-ერთ პრიორიტეტად. შესაბამისად, ამ მიმართულებით არაერთი წარმატებული ნაბიჯი გადაიდგა. საინფორმაციო ხასიათის ვიდეორგოლი, რომლის პრეზენტაციაც დღეს გაიმართა, არის გზავნილი ძალადობის მსხვერპლებისთვის და მოქალაქეებისთვის, რომ ნდობით და ურთიერთდახმარებით შეგვიძლია ძალადობასთან გამკლავება და სიმშვიდის მოპოვება“, - აღნიშნა სიტყვით გამოსვლისას შს მინისტრის მოადგილემ.
პრეზენტაციის დასასრულს შალვა ხუციშვილმა პოლიციელები, რომლებსაც ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლაში განსაკუთრებული წვლილი მიუძღვით, მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა და სიმბოლური საჩუქრები გადასცა.
პროექტის - „ძალა ნდობას“ მიზანია ოჯახში ძალადობის პრევენციის ხელშეწყობა და აღნიშნული დანაშაულის წინააღმდეგ ქვეყანაში მოქმედი სამართლებრივი მექანიზმების, სახელმწიფო და სხვა არსებული სერვისების შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლება.

• Presentation of the video, specially made on the topic of domestic violence was ...
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili attended the presentation of the video, specially made for the “Power to Trust” social campaign which is being implemented by the Ministry of Internal Affairs within the frames of the EU-funded project “Facilitation of MIA in the Fight against Domestic Violence”.
Presentation was attended by head of EU mission program Ketevan Khutsishvili, representatives of international organizations and civil sector.
“Fight against the domestic violence still remains one of the major priorities. A number of successful steps have been made in this direction. Informative video, which was presented today, contains a message directed to the victims of violence and citizens asserting that by mutual trust and assistance we will be able to tackle violence and attain peace”-stated Deputy Minister Khutsishvili.
At the end of the presentation Shalva Khtsishvili awarded police officers profiling in the fight against the domestic violence with certificates of appreciation and symbolic gifts.
Project “Power to Trust” is aimed to contribute to prevention of the domestic violence and raise the awareness of the citizens on the legal mechanisms exiting in the country to fight the mentioned mechanism and other state institutions and service working in the mentioned direction