შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია, 1982 წელს დაბადებული ალექსანდრე ც. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 14 მაისს, თბილისში, გახოკიძის ქუჩაზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ყოფილ მეუღლეს და მის ძმას ჭრილობები მიაყენა, რის შემდეგ შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ბრალდებულის მეუღლე საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა. დაჭრილი ახალგაზრდა მამაკაცის ჯანმრთელობის მდგომარება სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ალექსანდრე ც. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც გამოიწვია სიცოცხლის მოსპობა (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-2 და მე-7 ნაწილებით).

• One person detained for inflicting serious intentional damage to health
The officers of Tbilisi Police Main Division and Isani-Samgori divisions jointly detained Aleksandre Ts. (DoB 1982) in Tbilisi for inflicting serious intentional damage to health, which caused death.
Investigation established that on May 14, detainee shot his ex-wife and her brother in Tbilisi on Gakhokidze Street and fled from the place of Crime. Detainee’s former spouse died shortly after she was transferred to the hospital. At this moment the condition of health of another victim is satisfactory.
As a result of immediate searching and investigative activities Alksandre Ts. was detained in few hours after the crime took place. The weapon of crime has also been seized by the law enforcers.