• თბილისის ინტერპოლმა ვისბადენის ინტერპოლის მიერ ძებნილი აზერბაიჯანის მოქალაქე დაა...
თბილისის ინტერპოლის და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს საორგანიზაციო სამმართველოს სასაზღვრო სამიგრაციო კონტროლის სამსახური „სარფის“ თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში შემოსვლისას, ვისბადენის ინტერპოლის მიერ 2016 წლის თებერვლიდან საერთაშორისო დონეზე ძებნილი, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე ელვინ ი. დააკავეს.
ელვინ ი-ს ბრალი ედება გერმანიის სისხლის სამართლის კოდექსის 249-ე, 250-ე და 25-ე მუხლებით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს.

Officers of Tbilisi Interpol and the Border Migration Control Service “Sarpi” of the Organizational Division of the Main Division of Adjara, the Patrol Police Department of MIA as a result of joint operative activities detained Elvin I – citizen of the republic of Azerbaijan, wanted by Wiesbaden Interpol from February, 2016 while he was entering Georgia from the republic of Turkey.
Elvin I is accused of the crimes envisaged by the articles 249, 250 and 25 of the German Criminal Code, i.e. the robbery with the aggravating circumstances.
At this stage pre-extradition proceedings envisaged by the legislation are underway against Elvin I.