• თბილისის საპატრულო პოლიციის ავტოპარკი 89 ავტომობილით განახლდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში საპოლიციო ინფრასტრუქტურის განახლების პროცესი გრძელდება - თბილისის საპატრულო პოლიციას "შკოდას" მარკის, სედანის ტიპის 89 ავტომანქანა გადაეცა.
ახალი ავტომობილები განკუთვნილია თბილისის საპატრულო პოლიციის მთავარი სამმართველოს სახაზო სამმართველოსთვის. საპატრულო მანქანების ავტოპარკის განახლება ხელს შეუწყობს მომხდარ დანაშაულზე პატრულ-ინსპექტორების დროულ და ეფექტიან რეაგირებას, ასევე, დანაშაულის პრევენციას.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თავის ავტოპარკს რეგულარულად აახლებს. გასულ წელს, პოლიციის დანაყოფების ავტოპარკი 700-მდე ახალი ავტომობილით განახლდა, ხოლო გასულ თვეში ბათუმში, ქობულეთსა და რუსთავში თანამედროვე საპოლიციო ტრანსპორტით სრულად ჩანაცვლდა საპატრულო პოლიციის ავტომანქანები.
საპოლიციო ინფრასტრუქტურის განახლების მიზანია პოლიციელთა საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლება და მათი სამუშაო პირობების გაუმჯობესება. სამინისტრო მომავალშიც გააგრძელებს საპოლიციო ინფრასტრუქტურისა და აღჭურვილობის განახლება-გაუმჯობესების პროექტებს.

• The car fleet of Tbilisi Patrol Police was upgraded with 89 vehicles
The process of upgrading the police infrastructure of the Ministry of Internal Affairs continues - 89 light vehicles of "Skoda" brand were handed over to Tbilisi Patrol Police.
The new vehicles are intended for the Line Division of Tbilisi Patrol Police Main Division. Upgrading the fleet of patrol vehicles will contribute for the timely and effective response of patrol inspectors to crime, as well as crime prevention.
The Ministry of Internal Affairs upgrades its fleet on the regular basis. Last year, the fleet of police units was upgraded with 700 new vehicles, and last month in Batumi, Kobuleti and Rustavi, patrol police vehicles were completely replaced with modern police vehicles.
The purpose of upgrading the police infrastructure is to increase the efficiency of the policemen's activities and improve their working conditions. The Ministry will continue the mentioned process in the future of improving the police infrastructure and equipment.