• თბილისში პოლიციის ახალი ადმინისტრაციული შენობა გაიხსნა
თბილისში, პეკინის გამზირის N46-ში, პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა და შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ პოლიციის ახალი ადმინისტრაციული შენობა საზეიმოდ გახსნეს. ღონისძიებას ქალაქ თბილისის მერი დავით ნარმანია და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
ოთხსართულიანი თანამედროვე შენობა კონკურსში გამარჯვებული პროექტის (ავტორი: არქიტექტორი - ნიკოლოზ წულაია) მიხედვით 6 თვეში აშენდა. პოლიციის ახალი შენობა უახლესი ტექნიკითა და ინვენტარით არის აღჭურვილი. შენობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს რამდენიმე სამსახურის: ქალაქ თბილისის პოლიციის მთავარი სამმართველოს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სააგენტოს და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფები განთავსდა. აღნიშნული სამსახურები დღემდე სხვადასხვა შენობაში იყო განლაგებული. მათი ერთ ადმინისტრაციულ შენობაში განთავსება კიდევ უფრო მეტად გააუმჯობესებს კოორდინირებულ, ოპერატიულ და ეფექტურ საქმიანობას, მოქალაქეებისთვის კი ბევრად კომფორტული იქნება. ახალ ადმინისტრაციულ შენობას შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის გათვალისწინებული სპეციალური პანდუსები აქვს.
აქამდე აღნიშნულ მისამართზე არსებული პოლიციის შენობა მოძველებული იყო, ვერ აკმაყოფილებდა სამშენებლო ნორმებს და ვერ უზრუნველყოფდა შსს-ს თანამშრომლებისთვის მუშაობის შესაბამის სტანდარტებს. ასევე, შენობა-ნაგებობის კონსტრუქციის მდგრადობა, ექსპერტიზის დასკვნით, 50-60% იყო შემცირებული და მისი გამაგრებითი სამუშაოების წარმოება მიზანშეწონილი არ იყო, ვინაიდან წინასწარი შეფასებით, აღნიშნული სამუშაოები ახალი მშენებლობის ტოლფასი იქნებოდა. აქედან გამომდინარე, 2014 წლის იანვარში დაიგეგმა არსებული შენობის დემონტაჟი და ახალი შენობა-ნაგებობის მშენებლობა.

• New administrative building of police was opened in Tbilisi
Prime-Minister Irakli Gharibashvili and Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze solemnly opened MIA administrative building on Pekini Avenue N46. The event was attended by Tbilisi Major Davit Narmania and representatives of diplomatic corps.
The building was constructed in six months according to the project of architect- Nikoloz Tsulaia. New police building is equipped with latest technic and inventory. In the building Tbilisi Police Main Division, State Security Agency and Security Police units will start operation. The mentioned units were located in different buildings until now. The fact that aforementioned agencies are united in one building, will contribute to making operative activities more effective and amplify providing service to the citizens. The new administrative building is adapted for disabled persons and has special ramps. Police building on the mentioned address was outdated did not comply with construction standards and failed to provided relevant norms for work environment. According to experts Steadiness of the building was decreased by 50-60% and re-construction works were not appropriate, owning to the fact that cost would be equivalent to constructing the new building. Taking into consideration the abovementioned, it was decided to demolish the building in January of 2014 and to build the new one.