• წარსულში სამჯერ ნასამართლევმა და განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილმა პირმა დაკავების...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ძებნის სამმართველოს თანამშრომლებს განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილმა ს. ბ-მ დაკავებისას შეიარაღებული წინააღმდეგობა გაუწია, ცეცხლი გაუხსნა, შემდეგ კი თავი მოიკლა.
წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის სამჯერ, მათ შორის, განზრახ მკვლელობისთვის ნასამართლევმა, 1983 წელს დაბადებულმა ს. ბ-მ 2014 წელს თეთრიწყაროს რაიონის სოფელ დრეში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ახალგაზრდა მამაკაცი ცივი იარაღით მოკლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით ს. ბ. შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მიერ 2014 წლიდან განზრახ მკვლელობისთვის იძებნებოდა.
დაკავებისას ს. ბ-მ თეთრიწყაროს რაიონში, სამართალდამცველებს „ა-კა-ეს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისა და „მაკაროვის“ სისტემის პისტოლეტის გამოყენებით შეიარაღებული წინააღმდეგობა გაუწია. ძებნილი არ დაემორჩილა მათ კანონიერ მოთხოვნას დაეყარა იარაღი და ჩაბარებოდა. ს. ბ-მ მის ხელთ არსებული ცეცხლსასროლი იარაღით თავის არეში თვითდაზიანება მიიყენა, რის შედეგადაც ადგილზე გარდაიცვალა.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 115-ე მუხლით. საქმეს ქვემო ქართლის საოლქო პროკურატურა იძიებს.

• Previously convicted person who was wanted for the premeditated murder committed...
Previously convicted person who was wanted for the premeditated murder committed suicide during detention
The Main Division for the Fight against with Organized Crime of the Central Criminal Police Department has been offered resistance from the side of S.B.- wanted for premeditated murder. He opened fire to the direction of the law enforcers and then committed suicide.
S.B. who had been three times convicted in past including premeditated murder, committed a murder of a young man on the basis of conflict with a cold steel and fled from the place of crime. The incident took place in 2014 in the village of Dre, Tetritskaro. In connection with the mentioned fact S.B. was wanted from 2014 for premeditated murder.
During the detention procedures S.B. offered resistance to the law enforcers in Tetritskaro with AKC automatic weapon and Makarov pistol. The wanted person did not obey the legal demand to hand over weapons and surrender and inflicted self-injury due to which he died at the scene.
In connection with the mentioned fact investigation is in progress under the article 115. Investigation is conducted by the Kvemo Kartli Regional Prosecutor’s Office.