• ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტს INL-მა ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის...
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტს INL-მა ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის თანამედროვე აღჭურვილობა გადასცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტს ამერიკის შეერთებული შტატების იუსტიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციამ (DEA), ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ფინანსური მხარდაჭერით, ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის თანამედროვე აღჭურვილობა გადასცა.
აღჭურვილობის გადაცემის ღონისძიება შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - მამუკა ჭელიძემ გახსნა. სიტყვით გამოსვლისას მამუკა ჭელიძემ ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ხელმძღვანელს - სარა რუპერტს და ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) ატაშეს საქართველოში - ჯენიფერ სვიდერს მადლობა გადაუხადა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის და ხაზგასმით აღნიშნა სამომავლო თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისთვის გადაცემული ტექნიკური აღჭურვილობა ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ეფექტიან ბრძოლას შეუწყობს ხელს და გამომძიებლებს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის გამოვლენაში, აღკვეთასა და გავრცელების პრევენციაში დაეხმარება.
სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის ბიურო (INL) სამართალდამცავ სფეროში სხვადასხვა პროექტს ახორციელებს და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობს კიბერდანაშაულის, კინოლოგიური სამსახურის განვითარების (K-9), ოჯახში ძალადობის, ტრეფიკინგის, არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციისა და სხვა მიმართულებებით.

• Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) provided the...
Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) provided the Central Criminal Police Department with modern equipment to fight against illicit circulation of drugs
The Drug Enforcement Administration (DEA) of the U.S. Department of Justice, with the financial support of the The U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) provided the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs with modern equipment to fight against illicit circulation of drugs.
The Director of the Criminal Police Department - Mamuka Chelidze opened the equipment handover ceremony. Mamuka Chelidze expressed his gratitude to Sarah Rupert - the Director of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) and Jennifer Sweeder - Country Attache of the U.S. Drug Enforcement Administration (DEA) for their contribution to capacity building of the Ministry and emphasized the importance of future cooperation.
The technical equipment donated to the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs will be used in the fight against illegal circulation of drugs and will help the investigators in detecting, suppressing and preventing the spread of narcotic substances.
The U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) implements various law enforcement projects and cooperates with the Ministry of Foreign Affairs of Georgia in areas such as fight against cybercrime, development of K9, domestic violence and trafficking, juvenile crime prevention, etc.