• თუშეთიდან მოქალაქეთა უსაფრთხოდ გამოყვანისთვის სპეციალური ღონისძიება მიმდინარეობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენებით, მინისტრის ვახტანგ გომელაურის გადაწყვეტილებით, ომალოდან მოქალაქეთა უსაფრთხოდ გამოყვანის სპეციალური ღონისძიება მიმდინარეობს.
გუშინ, ფშაველი-აბანო-ომალოს დამაკავშირებელ გზაზე, უხვი ნალექის მოსვლის შედეგად თუშეთთან დამაკავშირებელი გზა დაზიანდა. ომალოში და მის მიმდებარე სოფლებში მყოფი საქართველოს და ასევე უცხო ქვეყნის მოქალაქეების თელავში ჩამოყვანის მიზნით, პროცესში სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის თანამშრომლები, დღეს დილიდან, სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენების დახმარებით ჩაერთვნენ.
ორი ვერტმფრენის მიერ უკვე განხორციელდა ფრენები, რის შედეგადაც თუშეთიდან 50-მდე პირის, მათ შორის ტურისტების თელავში უსაფრთხოდ გადმოყვანა განხორციელდა.

• A special rescue operation in progress to evacuate citizens from Tusheti
According to the decision of the Minister of Internal Affairs of Georgia - Vakhtang Gomelauri, special measure is being taken by the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs with the onvolvement of Border Police helicopter to evacuate the citizens safely from Omalo.
Yesterday, the road connecting Pshaveli-Abano-Omalo was damaged due to heavy rainfall. In order to bring Georgian and foreign citizens from Omalo and its surrounding villages to Telavi, the employees of the Fire and Rescue Department have been involved in the process since morning with the help of Border Police helicopters.
Two helicopters have already carried out flights, as a result of which approximately 50 people, including tourists, were safely transported from Tusheti to Telavi.