• ვახტანგ გომელაური საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების 30 წლის იუბილესადმი მი...
ვახტანგ გომელაური საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების 30 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, ვაზიანის სამხედრო ბაზაზე, საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების 30 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებას დაესწრო.
ღონისძიებას საქართველოს პრეზიდენტი - სალომე ზურაბიშვილი, პრემიერ-მინისტრი - ირაკლი ღარიბაშვილი, პარლამენტის თავმჯდომარე - კახა კუჭავა, თავდაცვის მინისტრი - ჯუანშერ ბურჭულაძე, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილე - ალექსი ბატიაშვილი, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის, აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
თავდაცვის სამინისტროს მე-4 მექანიზებული ბრიგადის სამწყობრო მოედანზე, პირადი შემადგენლობისთვის სიტყვით მიმართვისა და მილოცვის შემდეგ, სამხედროების დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართა.

• Vakhtang Gomelauri attended the solemn event held to mark the 30th anniversary ...
Vakhtang Gomelauri attended the solemn event held to mark the 30th anniversary of the Georgian Defense Forces
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, attended the event dedicated to the 30th anniversary of the Georgian Defense Forces at the Vaziani military base.
The event was attended by the President of Georgia - Salome Zourabichvili, Prime Minister - Irakli Garibashvili, the Speaker of the Georgian Parliament - Kakha Kuchava, the Minister of Defense - Juansher Burchuladze, the Deputy Head of the State Security Service - Alexi Batiashvili.
After the speeches and congratulations to the personnel, military award ceremony was held at the IV mechanized brigade military base in Vaziani of the Ministry of Defense.
The Minister of Internal Affairs had an opportunity to see the military equipment and outfit on display at the base. Vakhtang Gomelauri personally congratulated the military servicemen on the Defense Forces Day.