• ვახტანგ გომელაურმა 9-შვილიან თანამშრომელს დედის დღე მიულოცა
შინაგან საქმეთა მინისტრი სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ლოჯისტიკის სამმართველოს რეგიონული უზრუნველყოფის წალკის განყოფილების დამხმარე მოსამსახურეს, 9-შვილიან დედას - ელისო ანსიანს წალკაში, სახლში ესტუმრა. ვახტანგ გომელაურმა მას დედის დღე პირადად მიულოცა, საოჯახო ტექნიკა და სხვადასხვა საჩუქარი გადასცა.
მინისტრმა მრავალშვილიან თანამშრომელს გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.
„გილოცავთ, ელისო, დედის დღეს. თქვენ შინაგან საქმეთა სამინისტროში ერთადერთი 9-შვილიანი დედა ბრძანდებით. ასევე, გვყავს ორი 8-შვილიანი დედა. 9 შვილი - ამაზე დიდი სიმდიდრე არ არსებობს. მინდა, გისურვოთ ბევრი სიხარული, ბევრი წარმატება თქვენ, თქვენს შვილებს და მთლიანად თქვენს ოჯახს“, - მიმართა ვახტანგ გომელაურმა მრავალშვილიან დედას.
შინაგან საქმეთა მინისტრი ელისო ანსიანის მეუღლესა და შვილებს გაესაუბრა. მათ შორის ყველაზე უფროსი - თინათინი 23 წლისაა, ყველაზე უმცროსი - მარკოზი კი 6 წლის. ელისო ანსიანი შინაგან საქმეთა სამინისტროში 2017 წლიდან მუშაობს.
„ძალიან ემოციური დღე იყო დღეს ჩემთვის. მინისტრი ჩამოვიდა, პირადად, რომ დედის დღე მოელოცა, ჩემს ხელმძღვანელებთან ერთად. 4 წელია, რაც სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტში ვმუშაობ. ამ წლების განმავლობაში ყოველთვის ვგრძნობ მხარდაჭერას, თანადგომას და დაფასებას ხელმძღვანელებისგან. დღეს, ასე მოულოდნელად რომ მოვიდნენ, ძალიან გამიხარდა. დიდი მადლობა მათ ამისთვის“, - განაცხადა ელისო ანსიანმა მინისტრის სტუმრობის შემდეგ.
ვახტანგ გომელაურის სახელით, მრავალშვილიან დედებს 3 მარტი მინისტრის მოადგილეებმაც მიულოცეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - იოსებ ჭელიძე სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომელს, 8-შვილიან დედას - ზეინაბ ტალახაძეს, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ კნოლევში, მის საცხოვრებელ სახლში ესტუმრა, მინისტრის მოადგილე - ვლადიმერ ბორცვაძე კი, სამინისტროს აკადემიის რექტორთან, ივანე პაპიაშვილთან ერთად, დედის დღესთან დაკავშირებით, აკადემიის თანამშრომელს, ასევე 8 შვილის დედას - შორენა თოფურიას სახლში ეწვია.
მინისტრის მოადგილეებმა მრავალშვილიან დედებს დედის დღე მიულოცეს, გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადეს და მინისტრის სახელით, სასაჩუქრე ვაუჩერები გადასცეს.
ზეინაბ ტალახაძე შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში, კნოლევის ბლოკ-საგუშაგოზე, მზარეულის დამხმარედ, 2011 წლიდან მუშაობს.
შორენა თოფურია კი შინაგან საქმეთა სამინისტროში 1996 წლიდანაა დასაქმებული. 2013 წელს იგი შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ბიბლიოთეკის უფროსად დაინიშნა და 7 წელია ამავე თანამდებობას იკავებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, მუდამ ზრუნავს მრავალშვილიან თანამშრომლებზე. სამინისტროში მრავალშვილიანი თანამშრომლებისთვის სპეციალური დანამატია დაწესებული. თითოეული მათგანი სტატუსის შესაბამის დანამატს ყოველთვიურად იღებს.

• Vakhtang Gomelauri congratulated the employee of the Ministry with Mother’s Day
Minister of Internal Affairs visited Eliso Ansian, mother of 9 children - the employee of Tsalka Regional Maintenance Unit of the Logistics Division of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs and personally congratulated her with “Mother’s Day”. Vakhtang Gomelauri has handed over household appliances and other gifts to the mother of 9 children.
Minister expressed gratitude to the employee of the Ministry and wished her success.
“I would like to congratulate you with Mother’s Day. You are the only employee of the Ministry with 9 children. I am informed that we also have 2 employees with 8 children. Nothing is more precious than having so many little ones. I would like to wish you and your family happiness and success”,-stated Minister of Internal Affairs.
Minister also had a conversation with Eliso Ansiani`s husband and children. The oldest, Tinatin is 23 years old, while the youngest son- Markoz is only 6. Eliso Ansiani has been an employee of the Ministry of Internal Affairs from 2017.
“It was rather emotional day for me. Minister along with other officials of the agency visited my family to congratulate me with Mother’s Day. It has been four years since I became the employee of the Ministry and throughout these years, I’ve always felt support and respect from my leadership. I was rejoiced to such an unexpected visit and would like to express my appreciation for that.”,-stated Eliso Ansiani.
On behalf of Vakhtang Gomelauri, Deputy Ministers congratulated other employees with 8 children with Mother’s Day.
Deputy Minister of Internal Affairs- Ioseb Tchelidze met with employee of Special Tasks Department, Zeinab Talakhadze, who is a mother of 8 children, residing in the village Knolevi of Kareli municipality. Deputy Minister, Vladimer Bortsvadze along with Rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs, Ivane Papiashvili visited the employee of the Academy-Shorena Topuria, who is also a mother of 8 children.
Deputy Ministers congratulated them with Mother’s Day, expressed gratitude for their service and delivered gifts on behalf of the Minister of Internal Affairs.
Zeinab Talakhadze has been working on the position of the assistant to the Chef of the diner of Knolevi Block Station of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs since 2011.
Shorena Tpuria has been serving at the Ministry since 1996. In 2013 she was appointed on the position of the Head of the Library of the Academy and serves on the same position up to date.
Within the frames of the social responsibility, the Ministry of Internal Affairs takes special care of police employees with large families. The Agency has a special monthly increment assigned for the employees with many children. Each of them receives monthly increment in accordance with their positions.