• ვახტანგ გომელაურმა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელებთან სა...
ვახტანგ გომელაურმა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა
ვიცე-პრემიერმა, შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა და მინისტრის პირველმა მოადგილემ როლანდ მესხმა ბათუმში, აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართეს.
ვახტანგ გომელაურმა აჭარის რეგიონის პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირებისგან დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციული საპოლიციო ღონისძიებების შესახებ ინფორმაცია მოისმინა.
შეხვედრაზე უწყების პრიორიტეტული მიმართულებები განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა ყურადღება გაამახვილა პოლიციელებისთვის ღირსეული სამუშაო გარემოს უზრუნველყოფის მნიშვნელობაზე და ამ მიმართულებით რეგიონში უკვე განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა დეპარტამენტის წარმომადგენლებს სამუშაო პროცესთან, მათ შორის მოახლოებულ ზაფხულის სეზონთან დაკავშირებით რეგიონში ტურისტებისა და ადგილობრივი დამსვენებლებისთვის უსაფრთხო გარემოს უზრუნველყოფის მიზნით შესაბამისი დავალებები მისცა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა დეპარტამენტის თანამშრომლებს გაწეული ეფექტიანი საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა და პროფესიულ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.

• Vakhtang Gomelauri held a working meeting with the heads of the units of Adjara ...
Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs- Vakhtang Gomelauri and First Deputy Minister Roland Meskhi held a working meeting with the heads of the units of Adjara Police Department in Batumi.
Vakhtang Gomelauri received information from the heads of Adjara Regional Police Department on the fight against crime and preventive police measures.
The meeting focused on the priority areas of the department.
Vakhtang Gomelauri stressed the importance of ensuring a decent working environment for police officers and on the projects already implemented and planned in this direction in the region.
The Minister of Internal Affairs gave relevant instructions to the department representatives regarding the work process, including the upcoming summer season, in order to ensure a safe environment for tourists and local vacationers in the region.
The Minister of Internal Affairs thanked the department employees for their effective work and wished them success in their professional activities.