• ვახტანგ გომელაურმა მეხანძრე-მაშველებს პროფესიული დღე მიულოცა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, მეხანძრე-მაშველის პროფესიულ დღესთან დაკავშირებით, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელებსა და მეხანძრე-მაშველებს შეხვდა და პროფესიული დღე მიულოცა.
„გილოცავთ დღევანდელ დღეს, გისურვებთ წარმატებებს, ყოველთვის ჯანმრთელები დაბრუნებულიყავით თქვენს ოჯახებში. მეხანძრე-მაშველი არის ნომერი ერთი, რომელსაც ყველა მოქალაქე პატივს სცემს, ყველას უყვარს.
ძნელია, მესმის, რთულია, ჩვენც ძალიან განვიცდით, პირდაპირ, გულით მინდა გითხრათ, რომ თითქმის ყველა ღონისძიებაზე ბატონი თემური ინფორმაციას მაწვდის, ფოტოებით, რა მდგომარეობაც არის და მე, რა თქმა უნდა, ბატონ პრემიერს ვაყენებ საქმის კურსში. როცა მნიშვნელოვანი ღონისძიებაა, ვთქვათ, დიდი ხანძარია, ან მყვინთავები სიცოცხლის გადარჩენაზე მუშაობენ ყველა განვიცდით და როცა დამთავრდება, ნამდვილად ბედნიერები ვართ.
ასე რომ, დიდი მადლობა მინდა გითხრათ ყველას. მართლა გულით გეუბნებით, ერთ-ერთი საამაყო, წარმატებული სამსახურია. როდესაც გადავარჩენთ ვინმეს, ამაყი დავდივარ“, - განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრაზე.
ღონისძიებას მინისტრის მოადგილე - იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი - თემურ მღებრიშვილი ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა სამსახურში განხორციელებულ ღონისძიებებზე, მიმდინარე პროცესებსა და დაგეგმილ სიახლეებზე ინფორმაცია მოისმინა. მინისტრმა მეხანძრე-მაშველებს მადლობა გადაუხადა კორონავირუსთან ბრძოლის დროს გაწეული სამსახურისთვის და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 10 თანამშრომელი დააჯილდოვა.
სახანძრო-სამაშველო დეპარტამენტის უფროსი, დავით სუხიშვილი დაჯილდოვდა მეორე ხარისხის მედლით - „განსაკუთრებული დამსახურებისთვის“. მედალი -„მამაცობისთვის“ გადაეცათ სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილეებს - ანდრე ქუჯაიძესა და ლაშა თვაურს. ასევე დაჯილდოვდნენ მეხანძრე-მაშველები: იოსებ მორჩანოვი, იური ლაშქარაშვილი, გიორგი კვაჭანტირაძე, სერგო მურჯიკნელი, ალექსი მახათაძე ედიშერ მარსაგაშვილი. საგანგებო სიტუაციების სამსახურის ცხელი ხაზის ოპერატორს, გვანცა ჩადუნელს გადაეცა მედალიონი „განსაკუთრებული დამსახურებისთვის“.
შინაგან საქმეთა მინისტრის სახელით, მეხანძრე-მაშველის პროფესიულ დღესთან დაკავშირებით, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 2000-მდე თანამშრომელს სხვადასხვა სახის ჯილდო გადაეცა.

• Vakhtang Gomelauri congratulated firefighters and rescuers with professional day
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri congratulated leadership of Emergency Situations Management Service as well as firefighters and rescuers with their professional day.
"Congratulations on your professional day, I would like to wish you good luck, safe return to your families and good health. Firefighter-rescuer is number one figure, respected by all citizens, loved by everyone.
It is a hard job, to tell you the truth, I always get excited with all my heart when I receive any information or photos from Mr. Temur on the existing situation, which I pass along to the Prime Minister. When you are facing tough challenges during the operation, such as fires or when divers are working to save someone’s life, we all get excited and feel relieved when it’s all over.
I want to express my gratitude to everyone. Honestly speaking, this is one of the most honorable and successful services. When you save lives, I am filled with pride”, - stated Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri at the meeting.
The event was also attended by the Deputy Minister of Internal Affairs – Ioseb Tchelidze and head of Emergency Situations Management Service – Temur Mghebrishvili.
During the meeting, Vakhtang Gomelauri received information on the activities carried out at the agency, current processes and the planned renovations. Minister expressed his appreciation towards firefighters in combating new coronavirus and awarded 10 employees of the agency.
Head of Firefighting and Rescue Department, Davit Sukhiashvili was awarded with II rank medal for “Exceptional Merits”. Medal for “Courage” was handed over to deputy heads of Firefighting and Rescue Department – Andre Kujaidze and Lasha Tvauri. The following firefighters and rescuers were also awarded for “Exceptional Merits”: Ioseb Morchanov, Iuri Lashkarashvili, Giorgi Kvachantiradze, Sergo Murjikneli, Aleksi Makhatadze, Edisher marsagishvili. Hot line worker of Emergency Situations Management Service, Gvantsa Chaduneli was also awarded with medallion for “exceptional Merits”.
On behalf of the Minister of Internal Affairs, up to 2000 workers of Emergency Situations Management Service were awarded with various awards in connection with their professional day.